DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

26.07.2021

100% elektromobil CUPRA Born

  • Vnitřní design modelu CUPRA Born vdechuje jednotlivým částem interiéru život prostřednictvím způsobu, jakým je naše smysly vnímají
  • Designéři využili všechno od parametrických metod až po laserové mikroperforace, aby vytvořili povrchy vyvolávající dojem pohybu 
  • Interiér zaměřený na řidiče má architektonický design, v němž jsou všechny funkce v dosahu řidičových prstů

 

 Praha, 26/07/2021 - "Jakmile nastoupíte do vozu CUPRA Born, aktivují se všechny vaše smysly," říká Francesca Sangalliová, vedoucí konceptu a strategie v oddělení barev a materiálů značky CUPRA: To bylo hlavním cílem týmu vnitřního designu, který chtěl vytvořit prostor s DNA značky plný smyslových zážitků. Interiér, který lze cítit a prožívat ve třech dimenzích.

Harmonie na první pohled.

Designový tým značky CUPRA dosáhl působivého interiéru kombinací nejmodernějších technologií a sofistikovaným využitím barev a textur. "Vsadili jsme na neutrální barvy a efekty a textury jsme zvýraznili použitím parametrických metod," říká Sangalliová. Na modrých sedadlech vytvářejí 3D efekty mikroperforace, jimiž prosvítá barva mědi pod povrchem. "Tato laserová technologie nám umožnila dodat sedadlům pohyb. Není to statický grafický efekt. Mění se, zesiluje se a oslabuje, vypadá, že se zvětšuje," dodává designérka. Četné detaily v charakteristické barvě značky doplňuje ozdobné prošívání v témže odstínu na sedadlech a dveřích.

Pozornost věnovaná detailům.

Parametrická technologie nalezla uplatnění také na dalších místech, například na přístrojové desce. I v tomto případě se pracuje s efektem slábnoucího vizuálního vjemu, jímž vzniká dojem pohybu. "Chtěli jsme vytvořit hodně 3D efektů, abychom zvýšili význam všech prvků a vzájemně je koncepčně propojili," říká Sangalliová.

 

Trvale udržitelné emoce.

Kromě nejnovějších technik vyniká také použití nových materiálů u sedadel i v ostatních částech interiéru. "Interiér je velmi vyvážený. Sedadla jsou vyrobena z trvale udržitelných materiálů. Základní verze modelu CUPRA Born se dodává s tkaninami SEAQUAL® YARN z projektu, který vyrábí tkaniny z recyklovaných materiálů sbíraných z moří," vysvětluje Sangalliová. Používá se také DINAMICA®, recyklované mikrovlákno z ekologických zdrojů.

Vnímání nových technologií.

Interiér vyniká svou prostorností díky integraci řady funkcí do 12" informačního a zábavního systému a dodatečného 5,3" displeje za volantem. Tyto zobrazovací plochy nahrazují tradiční ukazatele a poskytují řidiči všechny potřebné základní informace. Nabídka zahrnuje také nový prvek výbavy, průhledový displej s rozšířenou realitou, který za jízdy promítá informace o rychlosti jízdy spolu s pokyny asistenčních a navigačních systémů přímo do zorného pole řidiče. "Je to velmi působivé, protože tyto informace můžete sledovat mimo vozidlo jako 3D projekci na vozovku, nikoli na okno. Řidič tak může snadno a přirozeně řídit, aniž by musel odvracet zrak od vozovky," říká Miguel Garcia, vedoucí oddělení informačních a zábavních systémů. Ovládací prvky na volantu jsou citlivé na dotek, podobně jako u tabletu, a dva přidružené prvky umožňují řidiči přepínat jízdní režimy stisknutím tlačítka.

Zvuk pocitu.

U designu tohoto interiéru bylo klíčové vytvořit prostor, v jehož středu bude řidič prožívající potěšení z jízdy elektromobilem. "Všechny smyslové vjemy, od doteků přes tvary až po způsob, jakým je řidič obklopen… Jsme přesvědčeni o tom, že elektromobil musíte vnímat všemi smysly. Díky našemu pojetí interiéru jsme dosáhli toho, že řidič bude mít pocit, že sedí v něčem, co bylo vytvořeno pro něj. Sedadla, konzola, volant… všechno směřuje tímto směrem," říká Jaume Sala, vedoucí oddělení vnitřního designu.

Spustit video
Spustit video

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA el-Born. Těmito modely dokáže, že elektrifikace se dokonale doplňuje se sportovním charakterem.

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a pět z nejlepších padelových hráčů na světě.