DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

26.08.2021

IAA v Mnichově

  • Koncepční elektromobil reprezentuje nejradikálnější interpretaci sportovního městského vozu s elektrickým pohonem v podání značky CUPRA

  • Koncepční vůz přiblíží budoucí designový styl městského elektromobilu, který bude uveden na trh v roce 2025

  • Světová premiéra studie CUPRA UrbanRebel se uskuteční na letošním mezinárodním autosalonu IAA v Mnichově

 

 Praha, 26/08/2021  - CUPRA posouvá hranice svou nejradikálnější interpretací sportovního městského elektromobilu.

Koncepční vůz CUPRA UrbanRebel kombinuje stoprocentní elektrifikaci, trvalou udržitelnost a sportovní výkony se vzrušující estetikou virtuálního světa. Studie přiblíží budoucí designový styl městského elektromobilu, který bude představen v roce 2025.

Motoristický sport je klíčovou součástí DNA značky CUPRA, která se proto rozhodla, že svou vizi 100% městského elektromobilu představí nejprve v podobě závodního vozu s odvážným, vzrušujícím a ostrým vzhledem: CUPRA UrbanRebel.

Studie CUPRA UrbanRebel elektromobilu bude digitálně odhalena příští týden a ve světové premiéře se představí na letošním mezinárodním autosalonu IAA v Mnichově.

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA el-Born. Těmito modely dokáže, že elektrifikace se dokonale doplňuje se sportovním charakterem.

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a pět z nejlepších padelových hráčů na světě.