DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

08.09.2021

CUPRA představuje budoucnost značky

  • Studie CUPRA UrbanRebel Concept byla poprvé představena veřejnosti na slavnostním otevření nového reprezentativního showroomu City Garage v Mnichově

  • Griffiths: "CUPRA UrbanRebel zpochybňuje konvence a vnáší emoce do nové elektrické éry. Městský elektromobil uvedeme na trh nejprve pod značkou CUPRA"

  • První vozy CUPRA Born již byly vyrobeny v závodě Cvikov

  • CUPRA rozšiřuje svou globální prodejní síť novým reprezentačním showroomem City Garage v Mnichově, po němž budou následovat další prodejní místa v Miláně, Madridu, Rotterdamu, Lisabonu a Berlíně

 

Praha, 07/09/2021 - CUPRA prezentuje na mezinárodním autosalonu IAA v Mnichově svou vizi elektrické budoucnosti. Na slavnostním otevření nového reprezentačního showroomu CUPRA City Garage v Mnichově se veřejnosti poprvé představil nejnovější koncepční vůz CUPRA UrbanRebel Concept.

 

Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA, na výše uvedené akci k elektrické ofenzivě uvedl: "V letošním roce uvádíme na trh elektromobil CUPRA Born a v roce 2024 bude následovat CUPRA Tavascan. Model CUPRA UrbanRebel, který přijde na trh v roce 2025, zpochybňuje konvence a vnáší emoce do nové elektrické éry svou radikální interpretací městského elektromobilu. Tento model uvedeme na trh nejprve pod značkou CUPRA a budeme pečlivě sledovat akceptaci elektromobilů ze strany zákazníků a rozšiřování infrastruktury v Evropě." Z tohoto koncepčního vozu vzejde městský elektromobil pro silniční provoz, který se stane pro společnost novým majákem v oblastech elektrifikace a technologie

 

"Městský elektromobil je strategickým pilířem společnosti", řekl Griffiths. SEAT S.A. hraje v rámci koncernu Volkswagen klíčovou roli ve vývoji projektu městského elektromobilu. SEAT S.A. vyvíjí rodinu městských elektromobilů, zatímco Volkswagen připravuje platformu a CARIAD software. Ambicí je vyrábět ve Španělsku od roku 2025 více než 500 000 vozidel ročně pro různé koncernové značky.

 

Společnost uskutečňuje ve Španělsku na základě tohoto projektu ambiciózní plán s označením "Future: Fast Forward". Jeho hlavním cílem je výroba městských elektromobilů ve Španělsku. Ta by se mohla stát motorem transformace španělského automobilového průmyslu, který je druhým největším výrobcem automobilů v Evropě.

 

Exponenciální růst

Griffiths na slavnostním otevření vysvětlil, jak bude CUPRA pokračovat v růstu, který překonává všechna původní očekávání. Značka, která je nekonvenčním vyzývatelem, prodala od svého debutu před třemi roky již více než 100 000 vozů. Díky úspěchu modelu Formentor, který reprezentuje dva ze tří vozů prodaných značkou od ledna do srpna letošního roku, zaznamenala CUPRA trojciferný nárůst v porovnání se stejným obdobím roku 2020. Značka také překonala svůj původní cíl dosáhnout výnosů z prodeje ve výši 1 miliardy eur do roku 2021. Značce CUPRA se již podařilo úspěšně vybudovat silné postavení na významných evropských trzích, například v Německu, Španělsku, Velké Británii, Itálii a Francii, a vstoupit na zámořské trhy v zemích, jako je Mexiko, Izrael a Turecko.

Nový showroom City Garage v srdci Mnichova

 

CUPRA si v rámci své globalizační strategie vybrala pro otevření nejnovějšího reprezentačního showroomu City Garage jedinečnou lokalitu v centru Mnichova. Prostor s otevřeným průčelím v ikonické budově na náměstí Odeonsplatz je inspirován garáží a věnován značce CUPRA. Designové prvky CUPRA navazují na originální architektonické prvky budovy a její materiály, čímž respektují historii tohoto místa.

 

Griffiths přiblížil vizi, na jejímž základě vznikl koncept s novou atmosférou pro prodejní prostory v městských oblastech: "S showroomy City Garage chceme navazovat spojení s velkoměsty a jejich kulturou. Budeme v nich pořádat akce a výstavy. Chceme také přispívat k rozvoji nových místních talentů a kooperací. Tyto showroomy umisťujeme do ikonických lokalit a jejich řešení je inspirováno městem, v němž se nacházejí."

 

Nové showroomy City Garage umožní značce nabízet zákazníkům nekonvenční a jedinečné zážitky, neboť prodejní strategie značky je postavena na lidech. Jak oznámil Griffiths, budou po městech Mexiko a Hamburk následovat další nové prostory: "Zítra otevřeme novou City Garage v Miláně a velmi brzy budeme také v Madridu, Rotterdamu, Lisabonu a Berlíně. Na rok 2022 plánujeme otevření showroomu City Garage v Sydney. Naší ambicí je stát se globální značkou. Proto vybudujeme silnou síť na celém světě a do konce roku 2022 proškolíme více než 1200 specialistů CUPRA Master."

Nový showroom City Garage v srdci Mnichova

Born bude impulzem nové generace

 

CUPRA již v německém závodě Cvikov vyrobila první vozy svého prvního zcela elektricky poháněného modelu, CUPRA Born. Tento vůz s DNA značky CUPRA bude impulzem nové generace a dokazuje, že sportovní výkony a elektrifikace se dokonale doplňují.

 

CUPRA Born vnáší mezi elektromobily i do samotného řízení automobilu nové emoce. Design tohoto modelu je inspirován živou energií barcelonské městské čtvrti El Born: "CUPRA Born bude také impulzem pro transformaci společnosti a začátkem elektrické produktové ofenzivy CUPRA. S tímto vozem chceme zvýšit podíl značky CUPRA na celkovém prodeji společnosti SEAT S.A. na 20 %. CUPRA Born bude na trhu od listopadu a souběžně se zahájením prodeje tohoto modelu začneme také s realizací nové prodejní strategie založené na odlišném vztahu se zákazníky," řekl Griffiths.

 

CUPRA Born pomůže společnosti splnit evropské cíle a přispěje ke snižování globálních emisí CO2. Současně otevře brány k novým mezinárodním trhům a zvýší přítomnost značky v nejvíce elektrifikovaných zemích. CUPRA Born kromě toho přispěje k vyrovnanějšímu poměru mužů a žen mezi klientelou značky. CUPRA bude tento model nabízet také v rámci předplatného s měsíčním poplatkem.

 

Vypuštění rebela pro elektrickou éru

 

Společnost představila v Mnichově studii CUPRA UrbanRebel Concept, nejradikálnější interpretaci městského elektromobilu, jejíž sériová verze bude uvedena na trh v roce 2025. CUPRA UrbanRebel Concept vychází z designových základů 100% elektrického městského vozu. Silniční verze bude kombinovat atraktivní design s ohromující dynamikou a bude zkonstruována na krátké platformě MEB koncernu Volkswagen.

Spustit video

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA el-Born. Těmito modely dokáže, že elektrifikace se dokonale doplňuje se sportovním charakterem.

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a pět z nejlepších padelových hráčů na světě.