DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

22.09.2021

Trvalá udržitelnost a elektrifikace

  • Nejnovější koncepční vůz značky CUPRA kombinuje maximální elektrické výkony s jedinečným designem
  • Studie CUPRA Tavascan Extreme E Concept je vyrobena z trvale udržitelných materiálů a dílů z 3D tiskáren
  • Tým designérů značky CUPRA v časosběrném videu ukazuje, jak vznikaly první linie koncepčního vozu

 

Praha, 22/09/2021 - Tužka, papír a hodně talentu. To stálo na počátku designu studie CUPRA Tavascan Extreme E Concept, která odhaluje designový styl budoucího sériově vyráběného 100% elektrického SUV, s jehož uvedením na trh se počítá v roce 2024. Následuje příběh vzniku koncepčního vozu, který bude utvářet budoucnost nejextrémnějšího elektromobilu v motoristickém sportu.

Všechno začíná nápadem, nikoli skicou.

"Skica odráží naše myšlenky. Díky ní vidíte představy designéra, jeho schopnost adaptace a tvůrčí potenciál," vysvětluje šéfdesignér značky CUPRA Jorge Diez. "Při kreslení přitom nejde jen o vytvoření skici, ale o přenesení našich nápadů na papír. Designem vyvoláváme pocity. Přestože disponujeme nejmodernějšími technologiemi, zůstává tužka nejrychlejším způsobem, jak přenášet naše nápady do reality a vytvářet z našich snů budoucí modely," dodává Diez.

Elektrická, trvale udržitelná interpretace.

CUPRA Tavascan Extreme E Concept reprezentuje DNA značky a současně stojí na nových, klíčových pilířích pro nadcházející éru elektrického motoristického sportu. "Tento středomořský design vyjadřuje hodnoty značky, vyzařuje smyslnost a odhodlání. Začali jsme načrtnutím proporcí vozidla. Poté jsme k nim přidali hlavní linie, které určují styl vozu. A jeho nejosobitější linie jsme zvýraznili silnějšími tahy," říká šéfdesignér. Popisovačem designéři vytvořili světlomety a stíny, jimiž plochy vystupují do prostoru. "Díky tomu nejenže vidíme linie vozu, ale také vidíme, jaké plochy chceme zvýraznit," říká Diez. Povrchové panely karoserie byly u reálné studie vyrobeny s využitím lněných vláken, aby byly trvale udržitelnější a více ohleduplné vůči životnímu prostředí.

Vyzývavý postoj vytvořený ve 3D.

Tato studie odhaluje designový styl budoucího sériově vyráběného modelu SUV značky CUPRA se 100% elektrickým pohonem. "Má sofistikovaný, podmanivý nový vzhled díky trojúhelníkovým světlometům, které jsou snadno rozpoznatelné za světla i za tmy, ve spojení s přídí ve tvaru písmene V a siluetou kupé, jež vyvolává pocit rychlosti. Důležitý je provokativní postoj s působivou zádí a dvěma střešními 'ploutvemi', které dodávají vozu neočekávané vzezření, typické pro značku CUPRA," říká Jorge Diez.

Tým věnoval mimořádnou pozornost tvarovému řešení jednotlivých ploch. Výsledná silueta vozu vyvolává dojem, že byla vytvarována pouštním pískem. Některé díly byly vyrobeny aditivní metodou a na 3D tiskárnách je lze duplikovat za pouhých 6 hodin. "Nový design je úžasný. Má veškerou DNA značky CUPRA a je velmi flexibilní, protože máme díly, které můžeme díky jejich aditivní výrobě velmi rychle vyměňovat. Při závodech v tak náročných podmínkách to je velmi důležité. Jedná se také o trvale udržitelnější řešení, což je v naprostém souladu s filozofií závodů Extreme E," vysvětluje Jutta Kleinschmidtová, jezdkyně týmu ABT CUPRA XE.

Z papíru na nejnáročnější závodní tratě.

CUPRA Tavascan Extreme E Concept disponuje nejen novým tvarovým řešením, ale také specifickými barvami a grafickými prvky. Tento 100% elektrický terénní závodní vůz zdobí detaily v odstínu mědi, parametrické textury a dynamické linie, které za jízdy umocňují dojem pohybu. Speciální povrchová vrstva na logu CUPRA vytváří pozoruhodný 3D efekt. "Tento design vypadá naprosto odlišně. Líbí se mi barva, kterou se liší od ostatních vozů v Extreme E. Působí velmi sportovně, a už se nemohu dočkat, až s tímto vozem budu závodit," dodává jezdkyně.

Spustit video

IMAGEN

CHYRONS

CUPRA TAVASCAN EXTREM E CONCEPT 1

Nejnovější koncepční vůz značky CUPRA kombinuje maximální elektrické výkony s jedinečným designem

TAVASCAN 11

CUPRA Tavascan Extreme E Concept odhaluje designový styl budoucího sériově vyráběného modelu SUV značky CUPRA se 100% elektrickým pohonem

TAVASCAN 3 (COVER)

Studie CUPRA Tavascan Extreme E Concept je vyrobena z trvale udržitelných materiálů a dílů z 3D tiskáren

CUPRA TAVASCAN EXTREM E CONCEPT 2

Koncepční vůz, který bude utvářet budoucnost nejextrémnějšího elektromobilu v motoristickém sportu

TAVASCAN 6

Vyzývavý postoj vytvořený ve 3D

TAVASCAN 14

Elektrická, trvale udržitelná interpretace

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA el-Born. Těmito modely dokáže, že elektrifikace se dokonale doplňuje se sportovním charakterem.

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a pět z nejlepších padelových hráčů na světě.