DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
Od 1 259 900
CUPRA
Formentor
Od 889 900
CUPRA
Leon
Od 809 900
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 829 900
CUPRA
Ateca
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

29.09.2021

Born bude impulzem nové generace

  • Sériová výroba nového modelu značky byla spuštěna v německém Cvikově, v největším elektromobilovém výrobním závodě v Evropě
  • CUPRA Born zvýší podíl značky CUPRA na celkových prodejích společnosti na 20 % a přispěje ke snižování emisí CO2
  • Griffiths: "Výrobou našeho prvního 100% elektrického modelu v největším elektromobilovém výrobním závodě v Evropě získáme cenné zkušenosti pro přípravu produkce elektromobilů v Martorellu od roku 2025"
  • CUPRA Born bude hvězdou autosalonu Automobile Barcelona 2021, jehož brány se otevřou ve čtvrtek
  • CUPRA Born se začne prodávat v listopadu

 

Praha, 29/09/2021 - CUPRA spustila sériovou výrobu svého prvního 100% elektromobilu s označením CUPRA Born v závodě Cvikov v Německu. U příležitosti zahájení výroby nového modelu navštívil největší závod na výrobu elektromobilů v Evropě předseda představenstva Wayne Griffiths spolu s dalšími členy představenstva. V Cvikově je přivítal Stefan Loth, předseda představenstva společnosti Volkswagen Sachsen a bývalý vedoucí závodu Martorell.

Pro značku CUPRA, která na nedávném mezinárodním autosalonu IAA 2021 v Mnichově oznámila elektrickou ofenzivu s ambicí stát se zcela elektrickou značkou do roku 2030, začíná výrobou modelu CUPRA Born nová éra.

"CUPRA Born je díky svému emocionálnímu designu a elektrické sportovnosti impulzem pro transformaci společnosti a začátkem elektrické ofenzivy značky CUPRA. Výrobou našeho prvního 100% elektrického modelu v největším elektromobilovém výrobním závodě v Evropě získáme cenné zkušenosti pro přípravu produkce elektromobilů v Martorellu od roku 2025. Naší ambicí je vyrábět ve Španělsku více než 500 000 městských elektromobilů ročně pro různé koncernové značky," řekl Griffiths.

Model CUPRA Born bude od čtvrtka 30. září vystaven na autosalonu Automobile Barcelona 2021. Tímto krokem bude zahájena realizace plánu uvedení nového elektromobilu na mezinárodní trhy.

První elektrický model značky CUPRA

Z montážní linky sjely první vozy CUPRA Born, které svou 100% DNA značky CUPRA a svým emocionálním designem inspirovaným barcelonskou čtvrtí El Born dokazují, že elektromobily mohou být vzrušující a že sportovní výkony dokonale ladí s elektrifikací.

CUPRA Born je klíčovou součástí mezinárodní expanze značky CUPRA. Společnost s tímto novým modelem usiluje o zvýšení podílu značky CUPRA na jejím celkovém prodeji na 20 %. Cílem je také získání nových mezinárodních trhů, především v nejvíce elektrifikovaných zemích.

S listopadovým uvedením tohoto modelu na trh bude spuštěna nová prodejní strategie s agenturním modelem, která umožní navazování odlišných vztahů s klienty. Zákazníci budou moci používat elektromobil CUPRA Born na základě předplatného.

Největší závod pro výrobu elektromobilů v Evropě

Závod Cvikov je prvním výrobním závodem koncernu Volkswagen zaměřeným na 100% elektromobily. Německý závod je také považován za největší a nejefektivnější elektromobilový závod v Evropě. Denně vyrábí až 1400 vozidel, což představuje roční kapacitu výroby cca 330 000 elektromobilů. Kromě modelu CUPRA Born vyjíždějí z bran cvikovského závodu další čtyři modely: Volkswagen ID.3, Volkswagen ID.4, Audi Q4 e-tron a Audi Q4 Sportback e-tron.

"Je pro nás ctí vyrábět v Cvikově tak výjimečný vůz, jakým je CUPRA Born. Náš tým má již s výrobou elektromobilů velké zkušenosti a Born je už pátým modelem na základě platformy MEB ve výrobním programu našeho závodu. Toto vozidlo se navíc bude vyrábět s využitím energií z obnovitelných zdrojů v rámci konceptu neutrální bilance emisí CO2," vysvětlil Stefan Loth.

Španělská společnost vyslala do Cvikova tým inženýrů, jehož úkolem je dohlížet na výrobu modelu CUPRA Born a získávat zkušenosti pro budoucí výrobu elektromobilů v závodě Martorell.

První vozidlo vyráběné na základě konceptu neutrální bilance emisí CO2

CUPRA Born je prvním modelem značky na základě konceptu neutrální bilance emisí CO2. To znamená, že se v dodavatelském řetězci používají energie z obnovitelných zdrojů. Kromě toho se čalounění anatomicky tvarovaných sedadel vyrábí z trvale udržitelných materiálů získávaných recyklací plastového odpadu ze Středozemního moře.

Nová CUPRA Born tak bude přispívat ke snižování emisí CO2 na cestě ke splnění evropských cílů. Značka bude díky spolupráci s iniciativou SEAQUAL přispívat také k realizaci cirkulární ekonomiky a k ochraně životního prostředí v oblasti Středozemního moře. Model CUPRA Born bude na českém trhu k dispozici v lednu 2022.

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA el-Born. Těmito modely dokáže, že elektrifikace se dokonale doplňuje se sportovním charakterem.

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a pět z nejlepších padelových hráčů na světě.