DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

08.11.2021

100% elektricky

  •  V Mnichově představený prototyp se poprvé vydává na zkušební okruh, za jeho volantem sedí Dr. Werner Tietz

  •  Vůz zrychlí z nuly na 100 km/h za 3,2 sekundy díky nejvyššímu výkonu 320 kW

  •  "CUPRA UrbanRebel je odvážným vyjádřením postoje značky, která dokonale snoubí elektrifikaci se sportovními výkony"

 

Praha, 08/11/2021 - Bylo to překvapení mezinárodního autosalonu IAA v Mnichově. CUPRA představila svou novou designovou vizi v podobě studie inspirované závodními vozy, která položí základy pro budoucí 100% městský elektromobil této značky. Ale CUPRA UrbanRebel Concept není jen studií. Poprvé můžeme tento vůz vidět i na zkušebním okruhu, kde ho řídí Dr. Werner Tietz, člen představenstva odpovědný za výzkum a vývoj značky CUPRA.

Z autosalonu na zkušební okruh

Nový koncepční vůz značky CUPRA je nejradikálnější interpretací vozidla, které kombinuje elektrifikaci s trvalou udržitelností a sportovními výkony. Chcete důkaz? Není nic snazšího než vyjet s vozem po jeho návratu z autosalonu na zkušební okruh a prožít na vlastní kůží jeho závodního ducha.

0 až 100 km/h za 3,2 sekundy

Vůz dosáhne rychlosti 100 km/h za pouhé tři sekundy a několik desetin. Klíčové pro radost z řízení 100% elektromobilu jsou dva výkonné elektromotory. "CUPRA UrbanRebel je od značky odvážným vyjádřením postoje, že elektrifikace nemusí být nudná," říká člen představenstva odpovědný za výzkum a vývoj značky CUPRA. "Vůz má trvalý nejvyšší výkon 250 kW a krátkodobě může poskytovat až 320 kW, pokud z něj chcete dostat maximum. Jízda s ním je opravdu zábavná," dodává Tietz.

Aerodynamika pro jízdu na závodním okruhu

CUPRA UrbanRebel Concept minimalizuje aerodynamický odpor vzduchu velkými otvory pro přívod vzduchu, ventilačními otvory a mimořádně velkým spoilerem. Vůz s vnější délkou 4 metry a vnější výškou 144,4 cm nabízí díky důrazu na aerodynamiku velmi stabilní jízdní vlastnosti s vysokou úrovní adheze i při velmi rychlých průjezdech zatáčkami. "Jedinečné nastavení podvozku a řízení, typické pro vozy CUPRA, dodává vozu velmi precizní ovladatelnost a je inspirací pro sériovou výrobu," dodává nakonec Tietz.

Spustit video

 

IMAGEN

CHYRONS

TIETZ URBAN 01

V Mnichově představený prototyp se poprvé vydává na zkušební okruh, za jeho volantem sedí Dr. Werner Tietz

TIETZ URBAN 06

Vůz zrychlí z nuly na 100 km/h za 3,2 sekundy díky nejvyššímu výkonu 320 kW

TIETZ URBAN 07

Nový koncepční vůz je po svém představení nejradikálnější interpretací značky CUPRA

TIETZ URBAN 08

Vůz dosáhne rychlosti 100 km/h za pouhé tři sekundy a několik desetin

TIETZ URBAN 09

V Mnichově představený prototyp se poprvé vydává na zkušební okruh, za jeho volantem sedí Dr. Werner Tietz

TIETZ URBAN 10

Vůz zrychlí z nuly na 100 km/h za 3,2 sekundy díky nejvyššímu výkonu 320 kW

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA el-Born. Těmito modely dokáže, že elektrifikace se dokonale doplňuje se sportovním charakterem.

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a pět z nejlepších padelových hráčů na světě.