DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

10.11.2021

První 100% elektrický model CUPRA

  • CUPRA Born přichází na český trh se základní cenou 984 900 Kč
  • První elektrický sportovní hatchback nabízí potěšení z jízdy s neutrální bilancí emisí CO2
  • Kvalitní a trvale udržitelné materiály, maximální orientace na řidiče, inovativní technologie, 100% DNA značky CUPRA

 

Praha, 10/11/2021 - Zcela nový model CUPRA Born bude hvězdou třetího ročníku veletrhu čisté mobility e-SALON 2021, jehož brány budou otevřeny ve dnech 11. až 14. listopadu 2021 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v pražské čtvrti Letňany. CUPRA Born přichází současně s českou výstavní premiérou na český trh. Zákazníci mohou tento výjimečný elektromobil objednávat za ceny od 984 900 Kč, verze CUPRA Born 58 vystavená na e-SALONu vyjde se základní výbavou na 1 094 900 Kč.

"Mám velkou radost, že můžeme na veletrhu čisté mobility e-SALON představit českým zákazníkům náš revoluční model CUPRA Born," říká Aleš Novák, ředitel divize CUPRA ve společnosti Porsche Česká republika. "CUPRA Born je dokonalým spojením elektrifikace a sportovních výkonů a ztělesňuje budoucnost mobility při zachování všech atributů sofistikovaných automobilů značky CUPRA."

CUPRA Born je moderním kompaktním elektromobilem na základě průkopnické modulární platformy MEB. Vůz nabízí při vnějších rozměrech 4322 x 1809 x 1537 mm cestujícím nečekaně prostorný interiér a zavazadlový prostor o objemu 385 litrů. V konstrukci modelu Born nalézají široké uplatnění kvalitní ekologické materiály včetně recyklovaných plastů. Born přináší také řadu technických inovací. Zákazníci tak mohou poprvé ve voze značky CUPRA využívat například head-up displej s rozšířenou realitou a k dispozici mají mimo jiné i novou úroveň konektivity, 12" obrazovku infotainmentu s online navigací a mnoha dalšími službami či nejmodernější asistenční systémy a funkce.

Základem mimořádné jízdní dynamiky, která je pro vozy CUPRA typická bez ohledu na druh pohonu, je vyspělý podvozek s víceprvkovou zadní nápravou, nízkým těžištěm a vyváženým rozložením hmotnosti, k němuž zásadním způsobem přispívá uložení sady akumulátorů pod podlahou mezi nápravami. Sportovního ducha umocňuje progresivní řízení ve spojení se sníženým sportovním podvozkem. Tyto prvky výbavy mohou na přání doplnit pneumatiky 235/40 R 20 a adaptivní tlumiče DCC.

Zákazníci mají široký výběr variant pohonu. Born o výkonu 110 kW je napájen nejmenší akumulátorovou baterií o kapacitě 45 kWh. Základní cena této varianty byla stanovena na 984 900 Kč. O stupeň výš stojí kombinace elektromotoru s výkonem 150 kW a 58kWh sady akumulátorů. Tuto variantu mohou zákazníci objednávat za ceny od 1 094 900 Kč. Vrcholné verze e-Boost budou následovat v roce 2022 a ve spojení s akumulátorovými bateriemi o kapacitě 58 kWh nebo 77 kWh poskytnou nevšední jízdní dynamiku díky nejvyššímu výkonu 170 kW. Nejvyšší točivý moment elektromotoru pohánějícího zadní kola je ve všech případech 310 N.m. Nejdynamičtější CUPRA Born zvládne sprint z nuly na 100 km/h za 6,6 sekundy. V závislosti na sadě akumulátorů vystačí jedno nabití na ujetí cca 340 až 540 kilometrů podle metodiky WLTP.

 

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA Born. Druhým výhradně elektricky poháněným modelem značky bude CUPRA Tavascan. S jeho uvedením na trh se počítá v roce 2024.

 

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, vycházející fotbalová hvězda Ansu Fati, hollywoodský herec Daniel Brühl, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a čtyři z nejlepších padelových hráčů na světě.