DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

16.12.2021

CUPRA

  • CUPRA míří na Jurské pobřeží na jihozápadě Velké Británie, kde se uskuteční finále první sezony Extreme E - v něm bude bojovat o stupně vítězů v celkovém pořadí mistrovství
  • Týmoví kolegové Mattias Ekström a Jutta Kleinschmidtová vytvořili pevný základ týmu ABT CUPRA XE
  • CUPRA se s partnerem ABT intenzivně připravuje na příští sezonu a v roce 2022 bude usilovat o ještě větší počet umístění na stupních vítězů

 

Praha, 16/12/2021 - Tým ABT CUPRA XE bude ve finálovém podniku první sezony mistrovství Extreme E, Jurassic X Prix, pokračovat v boji o vítězství v závodě.

Týmoví jezdci Mattias Ekström a Jutta Kleinschmidtová vytvořili pevný základ týmu ABT CUPRA XE, v jehož službách usedají za volant 100% elektrického terénního SUV e-CUPRA ABT XE1 o výkonu 400 kW (550 k), s nímž posouvají hranice možného v jednom z nejnáročnějších závodních seriálů.

Tým vstupuje do finále posílen druhým místem z podniku Island X Prix, který se konal v říjnu na Sardinii (Itálie). Tým ABT CUPRA XE se tímto výsledkem posunul na páté místo v průběžném pořadí týmů a od stupňů vítězů ho dělí pouhých 10 bodů.

S posledním podnikem první sezony trvale udržitelného, elektrifikovaného závodního seriálu se pozornost začíná přesouvat k příštímu ročníku.

První sezona je pro značku CUPRA a jejího partnera ABT odrazovým můstkem pro ještě intenzivnější úsilí v roce 2022. Jejich cílem je bojovat o titul.

Mattias Ekström, který řídí závodní vůz ABT CUPRA XE, k tomu řekl: "První sezona mistrovství Extreme E byla vzrušujícím rokem, v němž jsme objevovali nový způsob závodění a současně jsme také upozorňovali na některé nesmírně vážné ekologické problémy na celém světě."

Jeho týmová kolegyně Jutta Kleinschmidtová dodává: "Extreme E je skvělým objevováním: technologie, vozů i míst, kde závodíme. Před několika týdny jsme na Sardinii dosáhli na stupně vítězů a na nich budeme chtít stát také v Anglii."

Mistrovství Extreme E upozorňuje na klimatickou krizi a je prvním sportem vytvořeným na základě obav z nežádoucích změn ekosystémů na celém světě. Jeho cílem je ukazovat v rámci závodů elektromobilů přírodní oblasti, které jsou ohroženy změnami klimatu, a povzbuzovat všechny lidi k pozitivním krokům směřujícím k ochraně budoucnosti naší planety.

Extreme E je působivou kombinací vzrušujícího sportu, šíření vědeckých poznatků a vyprávění příběhů s cílem urychlit přijetí elektromobilů, a snížit tak emise CO2 a dosáhnout trvale udržitelnějšího životního stylu.

Druhá sezona mistrovství Extreme E začne v únoru příštího roku.

 

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA Born. Druhým výhradně elektricky poháněným modelem značky bude CUPRA Tavascan. S jeho uvedením na trh se počítá v roce 2024.

 

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, vycházející fotbalová hvězda Ansu Fati, hollywoodský herec Daniel Brühl, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a čtyři z nejlepších padelových hráčů na světě.