DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

31.01.2022

CUPRA

  • Několikanásobní vítězové Rallye Dakar budou prezentováni veřejnosti na akci v sídle značky CUPRA, která bude současně přenášena on-line
  • CUPRA také ukáže nový terénní elektromobil CUPRA Tavascan XE, jehož design ztělesňuje DNA značky CUPRA a který bude čelit výzvám nové sezony Extreme E
  • Akci, která odhalí ambice značky CUPRA v nové sezoně, bude moderovat televizní komentátorka motoristického sportu Jennie Gowová

 

Praha, 31/01/2022 - Značka CUPRA představí svůj tým jezdců pro druhou sezonu v Extreme E na akci, která se uskuteční tento týden, 3. února, v jejím sídle ve španělském Martorellu. Prezentace bude současně přenášena on-line a bude ji moderovat televizní komentátorka motoristického sportu Jennie Gowová. Tým ABT CUPRA XE kromě představení dvou legendárních jezdců prozradí navíc na akci i své největší plány a záměry pro nadcházející sezonu.

Dva jezdci, kteří mají na svém kontě několik dakarských vítězství budou světu představeni společně s novým terénním elektromobilem CUPRA, jehož design ztělesňuje DNA značky CUPRA a vyjadřuje vášeň pro motoristický sport s elektricky poháněnými vozy. CUPRA je součástí seriálu Extreme E od samého začátku. CUPRA byla první automobilovou značkou, která v roce 2020 oznámila svou účast, a za hlavního partnera týmu si vybrala společnost ABT Sportsline.

Na prezentaci nových jezdců a nového vozu vystoupí Antonino Labate, ředitel pro strategii, obchodní rozvoj a provozní činnosti značky CUPRA; Xavi Serra, vedoucí oddělení CUPRA Racing; a Hans-Jürgen Abt, společník-jednatel ve společnosti ABT Sportsline.

Odhalení plánů týmu CUPRA bude ideální "zahřívací" akcí před sezonou, která odstartuje prvním podnikem 18. až 20. února v Neomu (Saúdská Arábie). Akce se uskuteční tento čtvrtek, 3. února, od 15:00 h (SEČ), a její přenos zajistí YouTube Live (https://youtu.be/okhxCxy9tOA).

 

 

Spustit video

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 rozšíří modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena bude rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

 

CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.