DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

18.02.2022

CUPRA

  • Jezdci týmu ABT CUPRA XE, Jutta Kleinschmidtová a Nasser Al-Attiyah, se poprvé setkali při vzájemném rozhovoru ve svém novém voze
  • Pro německou jezdkyni, inženýrku s vášní pro motoristický sport a jedinou ženu, která zvítězila v Rallye Dakar, je to druhá sezona v Extreme E
  • Nasser Al-Attiyah se čtyřmi vítězstvími v Rallye Dakar a bronzovou medailí ve skeetu z Letních olympijských her 2012 v Londýně debutuje v globálním mistrovství pro elektromobily
  • Sezona Extreme E 2022 odstartuje 18. až 20. února v Neomu (Saúdská Arábie)

 

Praha, 18/02/2022 - Oba se mají opravdu čím pochlubit, vždyť dohromady mají na svém kontě například pět vítězství v Rallye Dakar. Ona je první a dosud jedinou ženou, které se to podařilo, on je panujícím šampionem. Společně tvoří dvojici jezdců týmu ABT CUPRA XE a již brzy budou v globálních závodech elektromobilů řídit nový závodní vůz CUPRA Tavascan XE. První podnik druhé sezony Extreme E odstartuje tento víkend, 18. až 20. února, v Neomu (Saúdská Arábie), kde budou oba legendární jezdci bojovat o vítězství.

Jen několik dnů před startem jejich dobrodružství v Extreme E se Jutta Kleinschmidtová a Nasser Al-Attiyah poprvé setkali a vedli spolu následující rozhovor:

Jutta Kleinschmidtová: Už jsi měl někdy za partnera v týmu závodní jezdkyni?

Nasser Al-Attiyah: Ne, ještě ne. Teď to bude poprvé a jsem naprosto nadšený, že to jsi právě ty. Jsi jedinou ženou, která zvítězila v Rallye Dakar. Proč myslíš, že se to ještě žádné další ženě nepodařilo?

J.K.: To je opravdu dobrá otázka. Popravdě, nevím. Myslím, že by to mohlo být i tím, že v motoristickém sportu mnoho žen není. A pak, jak víš, dostat se až na vrchol je velmi náročné. Ale myslím si, že Extreme E je teď skvělou příležitostí, protože každý tým se skládá z ženy a muže, a je tu hodně velmi talentovaných závodních jezdkyň. Podle mého názoru je to fantastické. Jsem si jistá, že v budoucnosti budeme svědkem vítězství další ženy v Rallye Dakar. Dalším problémem je věk. My dva nejsme v tomto mistrovství zrovna nejmladšími jezdci (se smíchem). Myslíš si, že naše mnohaleté zkušenosti budou výhodou?

N.A.: Ale nejsme ani nejstarší (se smíchem). Není důležité, jak jsme staří, protože nás to bude bavit a uděláme maximum pro to, abychom jako tým v sezoně Extreme E zvítězili. Máme zkušenosti a jsem přesvědčen o tom, že to dokážeme. Loni jsi podepsala smlouvu s týmem CUPRA v polovině sezony. Jaké to bylo?

J.K.: Bylo to opravdové překvapení, protože jsem byla náhradnicí a nemohla jsem se dočkat, až dostanu příležitost usednout za volant. A ta příležitost nakonec přišla, takže to bylo fantastické. Jsou tu opravdu skvělí jezdci. Na koho si podle tvého názoru budeme muset dávat v této sezoně pozor?

N.A.: Na všechny! Především asi na Sebastiena Loeba, který je velmi rychlý, a jeho týmovou kolegyni Cristinu Gutiérrezovou, ale nepochybuji o tom, že jsme v tomto mistrovství nejsilnější. Jak se stalo, že jsi se z inženýrky stala závodní jezdkyní?

J.K.: Vždycky jsem snila o tom, že budu působit v motoristickém sportu. Dokonce i jako inženýrka jsem byla posedlá závodními vozy.

N.A.: To jsem nevěděl, to je úžasné. To tedy máme štěstí, protože Extreme E velmi limituje počet členů týmu, ale my teď máme jednu inženýrku navíc! (směje se)

J.K.: A ty jsi se, přestože jsi závodní jezdec, zúčastnil také olympijských her ve střelecké disciplíně skeet, a dokonce jsi získal bronzovou medaili. To je neuvěřitelné!

N.A.: Ano, bronzová medaile byla splněným snem, stejně jako účast na šesti olympijských hrách - to byla velká výzva! Další výzvou budou závody s vozem CUPRA Tavascan XE v tomto mistrovství. Jaký máš názor na tento vůz?

J.K.: V mých očích to je úžasný vůz, protože má velmi působivý design.

N.A.: To máme štěstí, že?

J.K.: Ano, velké štěstí. Máme nejkrásnější auto v celém startovním poli.

N.A.: A tvůj týmový kolega… Co si o něm myslíš?

J.K.: Mám velkou radost, že jsme v jednom týmu. Čtyřnásobný dakarský šampion! To je sen! Jsme "dream team".

CUPRA je součástí seriálu Extreme E od samého začátku. CUPRA byla první automobilovou značkou, která oznámila svou účast, a za hlavního partnera týmu si vybrala společnost ABT Sportsline. Tým značky CUPRA je nyní připraven na výzvy nové sezony.

CUPRA má ve své povaze bojovat s nezastavitelným impulzem, dokud nedosáhne vrcholu, a s tímto přístupem vstupuje také do letošní sezony. Po loňském solidním začátku se celý tým v letošním roce zaměří na dosažení ještě většího počtu umístění na stupních vítězů a vítězství v závodech.

Druhá sezona mistrovství Extreme E se uskuteční v pěti jedinečných destinacích na celém světě včetně přístavního města Antofagasta v Chile nebo města Punta del Este v Uruguayi. Globální mistrovství využívá svou mezinárodní platformu k propagaci elektrifikace, trvalé udržitelnosti a rovnoprávnosti.

Nová sezona odstartuje tento víkend, 18. až 20. února, v Neomu (Saúdská Arábie).

JUTTA KLEINSCHMIDTOVÁ

Německá národnost

První a dosud jediná jezdkyně, která zvítězila v Rallye Dakar (v roce 2001)

2. sezona v týmu CUPRA ABT XE

 

NASSER AL-ATTIYAH

Katarská národnost

4násobný vítěz Rallye Dakar (2011, 2015, 2019, 2022)

Bronzový medailista ve skeetu na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně

 

CUPRA TAVASCAN XE

100% elektrické SUV

54kWh sada akumulátorů

Z 0 na 100 km/h za 4 sekundy

 

ZÁVODY ELEKTROMOBILŮ EXTREME E

2. sezona

5 lokalit

1. závod v Neomu (Saúdská Arábie), 18. až 20. února

 

IMAGEN

CHYRONS

PILOTOS TAVASCAN XE 01

Jutta Kleinschmidtová a Nasser Al-Attiyah  se setkali jen několik dnů před startem jejich dobrodružství v Extreme E se a vedli spolu rozhovor

PILOTOS TAVASCAN XE 02

Oba se mají opravdu čím pochlubit, vždyť dohromady mají na svém kontě například pět vítězství v Rallye Dakar. Ona je první a dosud jedinou ženou, které se to podařilo, on je panujícím šampionem.

PILOTOS TAVASCAN XE 03

CUPRA má ve své povaze bojovat s nezastavitelným impulzem pro dosažení vítězství, a s tímto přístupem vstupuje také do letošní sezony

PILOTOS TAVASCAN XE 04

První podnik druhé sezony Extreme E odstartuje tento víkend, 18. až 20. února, v Neomu (Saúdská Arábie)

 

Spustit video

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 rozšíří modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena bude rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

CUPRA zvítězila v roce 2021 v mistrovství cestovních elektromobilů PURE ETCR a i nadále se účastní seriálu terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award, a držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto,.