DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

25.02.2022

CUPRA Leon e-HYBRID

  • Optimalizace podvozku snížila světlou výšku modelu CUPRA Leon e-HYBRID o 25 mm*, čímž se zlepšila aerodynamika
  • Verze e-HYBRID je nyní kompatibilní také s brzdami Brembo
  • Plug-in hybridní verze lze nakonfigurovat s novou exkluzivní výbavou VZ CUP
  • Paket výbavy VZ CUP nabízí vylepšený interiér se skořepinovými sedadly CUP, jejichž nižší poloha umožňuje ještě dynamičtější, ale stále komfortní jízdu s maximálním zaměřením na řízení

 

Praha, 25-02-2022 - CUPRA Leon v karosářských verzích 5dveřový hatchback a rodinné kombi Sportstourer nabízí jedinečné zážitky z jízdy díky řadě velmi vyspělých pohonů včetně dvou plug-in hybridů, dynamickým podvozkovým technologiím a vnějšímu i vnitřnímu designu, který kombinuje sportovnost se sofistikovaností.

Verze CUPRA Leon e-HYBRID nyní posouvají krále Leonů na novou úroveň zavedením změn do konstrukce podvozku a pohonu u obou variant e-HYBRID poskytujících nejvyšší výkon 204 k nebo 245 k.

Podvozek modelu CUPRA Leon e-HYBRID má nyní o 25 mm* nižší světlou výšku, což snižuje těžiště vozu, zvyšuje stabilitu v zatáčkách a zlepšuje aerodynamiku. Verze e-HYBRID lze nyní kromě toho objednávat také s brzdami Brembo. Brzdové třmeny Brembo jsou kombinovány s brzdovými kotouči, které jsou větší než standardní verze (370 x 32 mm). Brzdné výkony zvyšuje rovněž odvrtávání brzdových kotoučů a osazení brzdových třmenů čtyřmi pístky.

Vozy CUPRA Leon e-HYBRID vybavené brzdami Brembo disponují také sportovními tlumicími a pružicími vzpěrami s větším úhlem odklonu kol. Výsledkem je intuitivní ovládání, a ještě více vzrušující dynamika.

 

CUPRA Leon e-HYBRID: dostupný i s exkluzivní výbavou VZ CUP

Zákazníci si nyní mohou vybrat výkonnější verzi modelu CUPRA Leon e-HYBRID (245 k) také s novým exkluzivním paketem VZ CUP, výbavou, která vznikla na počest závodních vozů CUP.

CUPRA Leon VZ CUP inteligentně rozšiřuje výbavu vysokovýkonného vozu o nové prvky. Novou dominantou interiéru jsou skořepinová sedadla CUP čalouněná kůží v odstínu Dark nebo Petrol Blue. Skořepinová sedadla CUP jsou uložena ve velmi nízké poloze. Cestujícím díky tomu poskytují maximum prostoru a ergonomičtější polohu sezení, což je důležitý aspekt ve vozidle s tak sportovním duchem, jaký má CUPRA Leon.

Úpravy exteriéru ještě více zvýrazňují charakter modelu CUPRA Leon VZ CUP. Mezi ně patří například zadní spoiler z uhlíkového kompozitu s měděnými ozdobnými prvky (pouze pro 5dveřový hatchback), obložení bočních prahů z tmavého hliníku a na přání dodávané kryty vnějších zpětných zrcátek s kombinací uhlíkového kompozitu a mědi.

 

* Výroba modelu CUPRA Leon e-HYBRID se světlou výškou sníženou o 25 mm byla spuštěna v červnu 2021 (v 25. kalendářním týdnu roku 2021).

 

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 rozšíří modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena bude rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

 

CUPRA zvítězila v roce 2021 v mistrovství cestovních elektromobilů PURE ETCR a i nadále se účastní seriálu terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award, a držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto,.