DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

14.04.2022

FIA ETCR 2022

  • Značka CUPRA, první mistr světa víceznačkového seriálu závodů cestovních elektromobilů (2021), vstoupí do boje o titul FIA ETCR 2022 v novém partnerství s týmem EKS

  • V roce 2021 se značce CUPRA podařilo úspěšně dosáhnout cíle, který si vytkla v roce 2017: zkonstruovat historicky první závodní cestovní elektromobil a vítězit s ním. Ani pro letošní rok není cíl jiný: úspěšně bojovat o vítězství

  • CUPRA zveřejní nový tým závodních jezdců a nový barevný design závodního vozu pro sezonu FIA ETCR 2022 v úterý 19. dubna 

 

Praha, 14-04-2022 - Značka CUPRA navázala nové vzrušující partnerství s týmem EKS s cílem obhájit v letošním roce loňský titul ze seriálu závodů cestovních elektromobilů v novém světovém poháru cestovních elektromobilů FIA ETCR (FIA eTouring Car World Cup).

CUPRA tímto oznámením posiluje svou účast v závodech elektromobilů a zintenzivňuje své úsilí o vytvoření vzrušující éry trvale udržitelnějšího a inovativního motoristického sportu.

EKS je zkušený tým, který má na svém kontě řadu vítězství. Jeho majitelem je současný mistr Pure ETCR (a bývalý mistr DTM a FIA World RX) Mattias Ekström, který titul získal loni se značkou CUPRA - jak v hodnoceních jezdců, tak i konstruktérů.

Tým EKS se sídlem nedaleko švédského města Avesta, 160 km na severozápad od Stockholmu, se může pochlubit velmi úspěšnou historií v nejrůznějších kategoriích motoristického sportu včetně rallyecrossu, automobilových soutěží a okruhových závodů. Nedávno obsadil první dvě místa v kategorii T3 na Rallye Dakar.

Tým bude vystupovat pod novým názvem CUPRA EKS. Oba partneři budou pokračovat ve vývoji závodního vozu CUPRA e-Racer a s prvním 100% elektrickým závodním cestovním vozem na světě budou v závodech bojovat o vítězství.

Závodní vůz CUPRA e-Racer, poháněný čtyřmi elektromotory na zadní nápravě napájenými kapalinou chlazenou sadou akumulátorů o kapacitě 65 kWh, poskytuje nejvyšší celkový výkon 500 kW (680 k) a maximální točivý moment 960 N.m. Technicky vyspělý závodní elektromobil dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 3,2 sekundy a dosáhnout nejvyšší rychlosti 270 km/h.

Značka CUPRA se loni zapsala do historie jako první výrobce automobilů, který zvítězil v mistrovství světa pro 100% elektrické cestovní vozy. Její cíl pro rok 2022 je jen jeden - úspěšně bojovat o vítězství!

Zůstaňte naladěni, protože tým CUPRA EKS oznámí již 19. dubna novou sestavu závodních jezdců i nový barevný design závodního vozu pro sezonu FIA ETCR 2022.

"S potěšením oznamujeme, že jsme mezi značkou CUPRA a týmem EKS vytvořili nové vzrušující partnerství," řekl Dr. Werner Tietz, člen představenstva odpovědný za výzkum a vývoj značky CUPRA. "Tato nová spolupráce nám umožní pokračovat v dalším vývoji závodního vozu CUPRA e-Racer, s nímž budeme bojovat o další vítězství v závodech, abychom obhájili oba tituly ETCR. Vzhledem k tomu, že se seriál ETCR proměnil ve světový pohár pod plnohodnotnou záštitou FIA, přistupujeme k přípravám na úvodní podnik sezony 2022, který se uskuteční v květnu ve Francii, s maximální motivací."

 

Mattias Ekström, majitel týmu EKS, poznamenal: "Naše nové partnerství se značkou CUPRA znamená pro tým EKS začátek opravdu vzrušujícího období, protože vstupujeme do světa elektromobilových závodů. Jako vždy budeme ve světovém poháru cestovních elektromobilů FIA ETCR (FIA eTouring Car World Cup) usilovat o vítězství. CUPRA EKS se maximálně soustředí na nadcházející sezonu v souladu se svou závodní filozofií #GoHardOrGoHome! Sdílíme vášeň pro motoristický sport a společně se těšíme na mnoho dalších vítězství a titulů pod společnou značkou CUPRA EKS."

 

Kalendář Světového poháru cestovních elektromobilů FIA ETCR 2022 (FIA eTouring Car World Cup)

 

6. - 8. května                                   Pau Ville (Francie)

20. - 22. května               Istanbul Park (Turecko)

10. - 12. června               Hungaroring (Maďarsko)

17. - 19. června                              Jarama (Španělsko)

8. - 10. července                            Zolder (Belgie)

22. - 23. července                          Vallelunga (Itálie)

7. - 9. října                                       Inje Speedium (Jižní Korea)

 

CUPRA e-Racer - technické údaje

 

-        pohon zadních kol s jednostupňovým převodem

-        4 elektromotory s trvalým výkonem 300 kW a nejvyšším krátkodobým výkonem až 500 kW (680 k) při 12 000 min-1

-        nejvyšší točivý moment: 960 N.m

-        kapalinou chlazená sada akumulátorů o kapacitě 65 kWh

-        zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy

-        nejvyšší rychlost: 270 km/h

Spustit video

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 rozšíří modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena bude rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

 

CUPRA zvítězila v roce 2021 v mistrovství cestovních elektromobilů PURE ETCR a i nadále se účastní seriálu terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award, a držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto,.