DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

04.07.2022

CUPRA

  • CUPRA a De Antonio Yachts posouvají vzájemnou spolupráci o další krok dál a elektrifikují jachtu D28 Formentor
  • D28 Formentor e-HYBRID používá hybridní technologii pro plavbu s nulovými emisemi ve vodách s přísnými ekologickými limity
  • Designu vysokovýkonné jachty dodává odlišný charakter nová, šedá barva, Graphene Grey

 

Praha, 04-07-2022 - CUPRA rozšiřuje svou spolupráci se společností De Antonio Yachts a představuje první elektrifikovanou jachtu D28 Formentor e-HYBRID, s níž zintenzivňuje své úsilí o trvalou udržitelnost a sportovní výkony.

Prvním plodem spolupráce mezi značkou CUPRA a barcelonským výrobcem vysokovýkonných, stylových jachet se v roce 2020 stala koncepční jachta s nejvyšším výkonem 400 k a nejvyšší rychlostí 40 uzlů za hodinu (74 km/h). Vnější design této lodi vynikal rovnými liniemi, dynamickým charakterem a nekonvenčními barvami. Design exteriéru přitahoval pozornost trupem v osobitém modrém odstínu Petrol Blue, černými ozdobnými prvky, doplňky z uhlíkového kompozitu a řadou dalších osobitých prvků.

"Baví nás přenášet naše sportovní výkony i do jiných oblastí. De Antonio je pro nás dokonalým partnerem, protože je nekonvenčním vyzývatelem ve zcela odlišném prostředí na moři. Nyní děláme další krok hybridní verzí jachty D28 Formentor, která bude veřejnosti oficiálně představena na začátku roku 2023," řekl Antonino Labate, globální ředitel pro strategii, obchodní rozvoj a provozní činnosti značky CUPRA.

Design vysokovýkonné jachty De Antonio Yachts D28 Formentor vzešel ze spolupráce obou značek. Inspirací pro jejich designéry byl vůz CUPRA Formentor, první model navržený a vyvinutý výhradně pro značku CUPRA. Nyní tato spolupráce zahrnuje také elektrifikaci.

Součástí poháněcího ústrojí jsou nyní kromě spalovacího motoru o výkonu 400 k také dva výsuvné elektromotory s výkonem 15 kW. Výsledný hybridní systém umožňuje jachtě plavbu s pohonem zajišťovaným spalovacím motorem nebo zcela elektrickým režimem. Jachta D28 Formentor má ve 100% elektrickém režimu nulové emise, neznečišťuje ani vodu a pluje s velmi nízkou hlučností. Díky tomu má přístup i do přístavů nebo na jezera s mimořádně přísnými ekologickými limity.

Jachta D28 Formentor nabízí také zcela novou šedou barvu laku, Graphene Grey z palety barev pro automobily značky CUPRA, a to v kombinaci s palubou ze syntetického teakového dřeva a s šedým čalouněním.

Obě značky CUPRA a De Antonio Yachts jsou vyzývateli ve svých příslušných odvětvích. Obě společnosti zintenzivňují vývojem verze D28 Formentor e-HYBRID své úsilí o inovace a pokrok směřující k ekologičtějším dopravním prostředkům na souši i moři.

CUPRA vytváří kolem automobilu celý vesmír zážitků, který reprezentuje životní styl zákazníků značky.

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 rozšíří modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena bude rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.