DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

07.07.2022

Euro NCAP

  • Model CUPRA Born obdržel nejvyšší možné hodnocení bezpečnosti Euro NCAP, a navázal tak na skvělé dosavadní výsledky značky v přísných testech
  • První 100% elektrický model CUPRA vynikajícími výsledky ve všech čtyřech kategoriích - ochrana dospělých cestujících (93 %), ochrana dětí (89 %), ochrana zranitelných účastníků silničního provozu (73 %) a bezpečnostní asistenční systémy (80 %) - prokázal, že patří mezi nejbezpečnější vozy na trhu
  • Výsledky modelu CUPRA Born navazují na úspěchy modelů CUPRA Formentor a CUPRA Leon, které získaly rovněž 5hvězdičkové hodnocení

 

Praha, 07-07-2022 - Model CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, který nabízí emocionální design a spontánní sportovní výkony, navázal 5hvězdičkovým hodnocením bezpečnosti na skvělé výsledky ostatních modelů společnosti v testech bezpečnosti realizované nezávislou organizací Euro NCAP.

Pro model CUPRA Born je to významný úspěch. Elektromobil se tak zařadil po bok dalších pětihvězdičkových modelů, CUPRA Formentor a CUPRA Leon. Výsledky aktuálních testů potvrzují, že značka CUPRA dodává svým zákazníkům vozidla, která kombinují sportovní výkony a provozní vlastnosti odpovídající současným požadavkům s maximální úrovní bezpečnosti. Tentokrát však ve 100% elektrickém modelu.

"CUPRA nejenže přináší emoce do elektrického světa, ale také nejvyšší bezpečnostní standardy na trhu," řekl Dr. Werner Tietz, člen představenstva odpovědný za výzkum a vývoj značky CUPRA. "Naše zaměření na bezpečnost jsme potvrdili již dříve s modely CUPRA Formentor a CUPRA Leon a nyní na tyto úspěchy navazuje 5hvězdičkové hodnocení modelu CUPRA Born."

Široká nabídka bezpečnostních systémů

K úspěchu modelu CUPRA Born přispěla široká nabídka bezpečnostních systémů.

Mezi ně patří systém autonomního nouzového brzdění, rozpoznávání dopravních značek, asistent pro částečně automatizovanou jízdu (Travel Assist), asistent pro ovládání světlometů (Light Assist) a přednárazový bezpečnostní asistent (Pre-Crash Assist). Bezpečnostní výbava navíc zahrnuje sedm airbagů včetně sériově dodávaného centrálního bočního airbagu vpředu a asistenta pro prevenci čelních kolizí (Front Assist) s detekcí vozidel, chodců a cyklistů, asistentem pro řízení v nouzových situacích (Emergency Steering Assist) a asistentem pro průjezd křižovatkou (Junction Assist). CUPRA Born disponuje rovněž asistentem pro jízdu v jízdním pruhu (Lane Assist) a systémem nouzového volání (e-Call). Z tohoto výčtu je zřejmé, že CUPRA Born patří na trhu mezi vozidla s nejvyšší úrovní bezpečnosti, což potvrzují i výsledky testů podle nejnovější, ještě přísnější metodiky organizace Euro NCAP.

Systém Front Assist kromě detekce vozidel, chodců a cyklistů zahrnuje také asistenční funkce pro řízení v nouzových situacích (Emergency Steering Assist) a pro průjezd křižovatkou (Junction Assist). Systém Emergency Steering Assist cíleně zasahuje do řízení a brzdové soustavy, aby optimalizoval trajektorii jízdy během vyhýbacího manévru.

CUPRA Born patří mezi nejbezpečnější vozy na trhu

Výsledky testů bezpečnosti modelu CUPRA Born v jednotlivých oblastech - ochrana dospělých cestujících 93 %, ochrana dětí 89 %, ochrana zranitelných účastníků silničního provozu 73 % a bezpečnostní asistenční systémy 80 % - ukazují, že k vynikajícímu celkovému hodnocení přispěla široká škála vyspělých bezpečnostních systémů.

Značka CUPRA tvrdě pracuje na tom, aby její modely dosahovaly i nadále nejvyššího hodnocení navzdory pokračujícímu zpřísňování testů organizace Euro NCAP. Skutečnost, že se elektromobil CUPRA Born zařadil se svým 5hvězdičkovým hodnocením po bok modelů CUPRA Formentor a CUPRA Leon, dokládá úsilí značky CUPRA dodávat svým zákazníkům vozidla s nejvyšší možnou úrovní bezpečnosti.

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.