DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

26.10.2022

Program Extreme E Legacy

  • Seriál závodů elektromobilů Extreme E pokračuje ve svém aktivním boji proti globálnímu oteplování prostřednictvím programu Extreme E Legacy
  • Projekt pořádá závody v oblastech s extrémním klimatem a realizuje různá opatření, například zalesňování, vracení ohrožených druhů do přírody nebo vzdělávání mládeže
  • Jezdci týmu ABT CUPRA XE se v Chile podíleli na iniciativě zaměřené na vracení původních druhů do jejich ekosystémů

 

Praha, 26-10-2022 - Součástí filozofie seriálu závodů pro elektromobily Extreme E je co nejvíce minimalizovat vliv na každou lokalitu, v níž se závody elektricky poháněných vozů nasazovaných malými týmy konají. Ve skutečnosti však zanechávají na každém místě, které navštíví výrazně pozitivní otisk. A to díky programu Extreme E Legacy, v němž se společně s místními organizacemi snaží odvracet negativní vlivy změny klimatu na tyto oblasti.

Jejich nejnovějším příspěvkem byl podnik v chilské poušti Antofagasta, v níž jezdci týmu ABT CUPRA XE pomáhali s navrácením ohrožených druhů do přírody. "Sledujeme, jak vzrůstající teploty ovlivňují velmi odlišná přírodní prostředí a jaký vliv to má na ekosystém. Každý náš krok je důležitý, ať je sebemenší," říká jezdec týmu ABT CUPRA XE Nasser Al-Attiyah, který se účastní projektu před závodem Copper X Prix. Jutta Kleinschmidtová k tomu dodává: "Závodím již více než 30 let a nyní poprvé mám příležitost dělat něco takového pro planetu."

Nejextrémnější lokality.

V minulé sezoně zasadili na pobřeží Senegalu více než milion mangrovníků, přispěli k ochraně želv v Saúdské Arábii a vysázeli nové stromy na více než 100 hektarech v Amazonii. V této filozofii pokračují i v této sezoně. Dr. Francisco Oliveira, vědec, který má na starosti program Extreme E Legacy v Amazonii, k tomu vysvětluje: "Nemáme planetu B. Tohle je jediná planeta, kterou máme, takže se musíme naučit, jak ji nejudržitelnějším způsobem chránit. Díky těmto závodům, organizaci a jezdcům v rolích ambasadorů máme příležitost ukázat tuto skutečnost světu sportu."

"Podpora trvalé udržitelnosti prostřednictvím motoristického sportu a závodů elektromobilů, v nichž je velký důraz kladen na rovnoprávnost pohlaví, je založena na přesvědčení, s nímž se ve společnosti CUPRA ztotožňujeme. Z tohoto důvodu jsme také od začátku součástí projektu Extreme E," dodává ředitel oddělení CUPRA Racing Xavi Serra.

Obnova přirozených prostředí.

Týmy Extreme E viděly v rámci nedávného podniku dopady báňského průmyslu na ekosystém regionu Antofagasta na severu Chile. Tucty původních druhů žab jsou ohroženy vyhynutím kvůli zbytkům louhů, které při procesu těžby prosakují do vod. "Z hlediska biodiverzity jsou žáby globálním indikátorem zdraví. Jejich kůže je prostupná a velmi citlivá na znečištění. Není-li tedy kvalita vody optimální, nemohou přežít," vysvětluje Julia Wall-Clarkeová, manažerka komunikace a dosahu projektu Extreme E. Díky spolupráci projektu Extreme E Legacy s Muzeem přírodní historie a kultury pouště Atacama a Národní zoo v Santiagu bude v nadcházejících měsících vráceno do ekosystému více než 800 žab.

Společně pro planetu.

Jezdci týmu ABT CUPRA XE spolupracují společně se svými kolegy z ostatních týmů na každém projektu. "Pro nás je velmi důležité, aby se jezdci účastnili našich projektů a rozuměli životnímu prostředí, v němž pracujeme. A dělají to s obrovským nadšením a energií," říká provozní vedoucí programu Extreme E Legacy Geordie Stewart. A Nasser Al-Attiyah jeho slova ještě doplňuje: "Poselství, které předáváme těmito akcemi světu, má velký význam."

Další akce, které se zúčastní, bude probíhat v rámci závodu v uruguayském městě Punta del Este, jímž bude ve dnech 26. až 27. listopadu uzavřena za velké pozornosti druhá sezona závodu kolem planety.

Spustit video

 

IMAGEN

CAPTIONS

CHILE 01

Součástí filozofie seriálu závodů pro elektromobily Extreme E je co nejvíce minimalizovat vliv na každou lokalitu, v níž se závody elektricky poháněných vozů konají

CHILE 01

Seriál závodů elektromobilů Extreme E pokračuje ve svém aktivním boji proti globálnímu oteplování prostřednictvím programu Extreme E Legacy

EXTREME E LEGACY 01

Jezdci týmu ABT CUPRA XE spolupracují společně se svými kolegy z ostatních týmů na každém projektu

EXTREME E LEGACY 03

Projekt pořádá závody v oblastech s extrémním klimatem a realizuje různá opatření, například zalesňování, vracení ohrožených druhů do přírody nebo vzdělávání mládeže

EXTREME E LEGACY 04

Jezdci týmu ABT CUPRA XE se v Chile podíleli na iniciativě zaměřené na vracení původních druhů do jejich ekosystémů

EXTREME E LEGACY 06

Jezdci týmu ABT CUPRA XE spolupracují společně se svými kolegy z ostatních týmů na každém projektu

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.