DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
Od 1 259 900
CUPRA
Formentor
Od 889 900
CUPRA
Leon
Od 809 900
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 829 900
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

14.11.2022

CUPRA v Austrálii

  • CUPRA Born uskutečnila před zahájením prodeje u protinožců cestu kolem Austrálie, aby prokázala, že je vhodná pro tamní silniční síť a velkoměsta
  • Inženýři značky CUPRA ujeli se 100% elektromobilem více než 22 000 kilometrů a shromáždili tisíce dat k analýzám
  • Předprodej modelu CUPRA Born začne v prosinci - tím se rozšíří nabídka v Austrálii již prodávaných modelů značky CUPRA: CUPRA Formentor, CUPRA Ateca a CUPRA Leon

 

Praha, 14-11-2022 - Předprodej modelu CUPRA Born v Austrálii bude zahájen v prosinci, ale již nyní tento 100% elektromobil brázdí nekonečné silnice u protinožců. Tato země se vyznačuje velmi specifickými podmínkami jak z hlediska teplot, tak infrastruktury. Inženýři značky CUPRA proto podrobili model Born náročným testům, aby si ověřili, že i tento elektromobil uspokojí požadavky nového trhu. Celkem ujeli více než 22 000 kilometrů a zaznamenali tisíce dat. CUPRA Born přitom potvrdila, že je připravena dobýt Austrálii.

Oceloví obři.

Mezi nejikoničtější stavební dominanty Sydney patří bezpochyby proslulá operní budova, ale také most nad přístavem. "Sydney Harbour Bridge" má masivní ocelovou konstrukci o délce jeden kilometr a výšce 134 metrů. "Tento most je v Austrálii vynikajícím místem pro testování. V této zemi je vzhledem k její charakteristice několik velmi dlouhých mostů obklopených velkými ocelovými strukturami a také mnoho dlouhých tunelů. Chtěli jsme si ověřit, že asistenční systémy budou řádně fungovat i v těchto tunelech, což se potvrdilo," říká vedoucí inženýr v oddělení globalizace Jairo Hernández.

Ze Sydney do Canberry po nekonečných silnicích.

Austrálie je s plochou více než 7,7 milionu km2 šestou největší zemí na světě. Snadno se zde tedy ocitnete v situacích, kdy musíte po silnici překonávat opravdu velké vzdálenosti. Tým zkušebních techniků ujel s modelem CUPRA Born během různých testů v průběhu roku více než 22 000 kilometrů na silnicích nižších tříd, dálnicích i ve velkoměstech. "Cílem bylo otestovat v této zemi různé nabíječky a také zajistit, aby u akumulátorové baterie nedocházelo kvůli vysokým australským teplotám k předčasnému stárnutí. Za volantem jsme strávili mnoho hodin, abychom shromáždili dostatek dat, a všechno běželo podle plánu," vysvětlil Hernández.

Pro každého něco nového.

Na inženýry značky CUPRA čekaly při první jízdě modelu CUPRA Born po nejvýznamnějších australských městech a dlouhých silnicích samozřejmě také neobvyklé zážitky. "Jsou tam dálnice, které mají vyhrazené jízdní pruhy pro cyklisty, a zvláštní jsou také dopravní značky upozorňující na přebíhající zvířata, která tady v Evropě normálně nevídáme, například klokany nebo koaly," říká Jairo. Členové zkušebního týmu nebyli ovšem jediní, kdo byl překvapený: "CUPRA Born přitahovala velkou pozornost a při setkáních během zastávek kvůli nabíjení se nás ostatní řidiči na náš vůz ptali, zajímal je především jeho design a okouzlující modrá barva."

Born je po všech stránkách připraven.

Pomocí kamer na různých místech vozu a záznamového zařízení pro uložení veškerých informací byly shromážděny tisíce dat. Inženýři po jejich analýze potvrdili, že CUPRA Born je připravena dobýt Austrálii. V prosinci bude u protinožců zahájen předprodej modelu CUPRA Born, který tak rozšíří nabídku v Austrálii již prodávaných modelů CUPRA Formentor, CUPRA Ateca a CUPRA Leon.

Spustit video

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.