DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

01.12.2022

Nové verze CUPRA Tribe Edition

  • CUPRA vytvořila dvě nové edice modelů Formentor a Ateca inspirované nositeli změn z Kmene CUPRA
  • Oba vozy jsou esencí hodnot Kmene CUPRA: nápadité, energické a moderní
  • Limitovaný počet vozů Formentor a Ateca Tribe Edition bude uveden na trh na konci roku 2022

 

Praha, 30-11-2022 - CUPRA připravila pro modely Formentor a Ateca dvě speciální edice s označením Tribe Edition vytvořené v Barceloně členy Kmene CUPRA. Oba vozy prosazují hodnoty Kmene CUPRA svým nápaditým, energickým, exkluzivním a moderním designem.

Kmen CUPRA zahrnuje nositele změn, lidi, kteří sdílejí zvyky, hodnoty, vyhraněný styl, vášnivého ducha a neochvějný postoj. Modely CUPRA Formentor a Ateca ve speciálních edicích Tribe Edition zrcadlí jejich vášeň a ochotu zpochybňovat konvence.

Speciální edice Tribe Edition modelů CUPRA Formentor a Ateca vycházejí z individuality každého vozu, k níž přidávají nový styl a svěží impulz v podobě výběru nových barev, kol z lehké slitiny a ušlechtilých detailů v exteriéru a interiéru.

Výroba vozů CUPRA Formentor a Ateca Tribe Edition bude zahájena na konci roku 2022.

"Kmen CUPRA je personifikací značky a zdůrazňuje její úsilí být nekonvenčním vyzývatelem, který využívá příležitosti a vytváří nové cesty," řekl Antonino Labate, globální ředitel značky CUPRA odpovědný za její strategii, obchodní rozvoj a provozní činnosti. "Speciální edice Tribe Edition modelů CUPRA Formentor a Ateca vyzařují ducha pohybu stvořeného v Barceloně členy Kmene CUPRA."

Speciální edice Tribe Edition

CUPRA Formentor Tribe Edition se dodává se všemi variantami pohonu s označením VZ. První model navržený a vyvinutý výhradně pro značku CUPRA nabízí v této verzi ještě více exkluzivity, která umocňuje esenci tohoto vysokovýkonného vozu kategorie crossover SUV.

Nové vnější designové prvky zvýrazňují osobitý charakter tohoto modelu, ať se jedná o tmavě chromovaný nápis CUPRA, nebo o masku chladiče, ochranné lišty, kryty vnějších zpětných zrcátek a 19" kola z lehké slitiny v matně černém odstínu Sport Black.

Vzhled umocňuje nově nabízená exkluzivní barva Cliff šedá, která přináší novou dimenzi v porovnání s odstínem Midnight černá, nabízeným na přání. Vylepšen však nebyl pouze exteriér.

V černém interiéru modelu CUPRA Formentor Tribe Edition přivítá cestující nová atmosféra, kterou vytváří speciální čalounění sedadel tkaninou z mikrovlákna Dinamica a kůží Nappa ve spojení s pedály z tmavého hliníku. Modernost a sportovnost vozu zdůrazňuje jedinečná interpretace charakteru značky CUPRA.Model CUPRA Formentor Tribe Edition je kompletně dotaženým vozem, splňujícím nejvyšší nároky členů Kmene CUPRA. Proto byla sériová výbava obohacena o vyspělé komfortní prvky včetně například Top view kamery, bezdotykového ovládání 5. dveří, Travel Assist nebo praktické přihrádky Connectivity box pro bezdrátové nabíjení smartphone.

Tribe Edition na základě modelu CUPRA Ateca vychází z jeho mimořádných předností a jeho okouzlujícímu vnějšímu vzhledu dodává ještě větší hloubku a umocňuje jeho odvážný vnitřní design.

Tribe Edition se od ostatních verzí odlišuje nabídkou barev karoserie v odstínech Magic černá a Camouflage zelená, s nimiž ladí nová, exkluzivní 20" kola z lehké slitiny v dvoubarevném designu s matně černou a měděnou barvou (měděné jsou také brzdové třmeny sériově dodávaných výkonných brzd Brembo) a černě chromovaný nápis CUPRA. Výsledkem je ještě vyšší úroveň sofistikovanosti a osobitosti.

Drobnými změnami prošel také interiér s dvoubarevným čalouněním anatomicky tvarovaných sedadel tkaninou z mikrovlákna Dinamica v odstínech černá a šedá, která řidiči a spolujezdci vpředu nabízejí mimořádný komfort. Nejvyšší úroveň pohodlí byla dále podpořena standardně dodávaným elektricky nastavitelným sedadlem řidiče s možností uložení polohy sedadla a vnějších zpětných zrcátek do paměti vozu.

CUPRA spustí výrobu vozů CUPRA Formentor a Ateca Tribe Edition na konci letošního roku. Na českém trhu startují speciály Tribe Edition od 1 574 900,- Kč v případě modelu Ateca (2.0 TSI 300k DSG 4WD) a 1 239 900,- Kč (2.0 TSI 245k DSG) v případě modelu Formentor.

 

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.