DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

05.12.2022

Nová ikona pro novou éru

  • Zaměstnanci společnosti Audi Hungaria si mohli zblízka prohlédnout nové elektrifikované SUV značky CUPRA, které bude vyjíždět z bran výrobního závodu Audi od roku 2024
  • Předseda představenstva značky CUPRA Wayne Griffiths je přivítal v Kmenu CUPRA, zatímco předseda představenstva společnosti Audi Hungaria Alfons Dintner se o SUV CUPRA Terramar vyjádřil jako o "inspirujícím modelu"
  • CUPRA Terramar s vnější délkou 4,5 metru, odvážnými proporcemi a okouzlujícím designem se bude dodávat ve verzích se spalovacími motory i plug-in hybridními pohony, které umožní dojezd cca 100 kilometrů na elektrický pohon

 

Praha, 05-12-2022 - CUPRA inspiruje svět i 1900 kilometrů od Barcelony. Značka, která je nekonvenčním vyzývatelem, odhalila před 200 zaměstnanci výrobního závodu Audi Hungaria v maďarském Rábu (Győr) nový model CUPRA Terramar, své první elektrifikované SUV. Výrobní závod v jedné z nejvýznamnějších průmyslových zón v Maďarsku bude nový model montovat společně s vozy Audi. Zaměstnanci si tak mohli zblízka prohlédnout vůz, který budou vyrábět od roku 2024. Akce se zúčastnili předseda představenstva značky CUPRA Wayne Griffiths, Markus Haupt, člen představenstva společnosti SEAT S.A. odpovědný za výrobu a logistiku, Alfons Dintner, předseda představenstva společnosti Audi Hungaria, Zoltán Les, člen představenstva společnosti Audi Hungaria odpovědný za výrobu automobilů, a další představitelé společnosti Audi Hungaria.

Vítejte v Kmenu CUPRA.

"Jsme rebelové se skvělou vizí a nekonvenčním myšlením. Společně dokážeme velké věci," řekl Wayne Griffiths před odhalením modelu CUPRA Terramar. "Tento model kombinuje emoce, sofistikovanost a sportovnost s elektrifikací. Terramar nás posouvá směrem k trhu SUV, který je jedním z nejrychleji rostoucích segmentů v Evropě." Poté, co předseda představenstva značky CUPRA vůz odhalil a sledoval úžas zaměstnanců, obrátil se přímo k nim a pozval je do Kmene CUPRA: "Společně s vámi, Kmenem CUPRA Audi Hungaria, budeme vyrábět tuto jedinečnou ikonu, která dokonale zrcadlí DNA značky CUPRA."

Inspirující budoucnost.

Podle Alfonse Dintnera, předsedy představenstva společnosti Audi Hungaria, je CUPRA Terramar "inspirujícím modelem, významnou součástí budoucnosti naší výroby automobilů". Dintner v této souvislosti věnoval několik slov také značce CUPRA a ocenil "její cestu k úspěchu a její skvělé vyhlídky". Poté vyzdvihl důkladné přípravy výrobního závodu na výrobu modelu CUPRA Terramar: "Od nás bude vyjíždět na silnice v nejvyšší kvalitě."

Týmová práce na vzdálenost 1900 kilometrů.

Výroba modelu CUPRA Terramar v Rábu je "způsobem, jak ještě více rozšířit pevné vztahy mezi společnostmi SEAT S.A. a Audi," řekl Griffiths, a tuto spolupráci označil za nový příklad synergií v rámci koncernu Volkswagen. Audi Hungaria již vyrábí motory pro model Formentor VZ5, pětiválcovou verzi bestselleru značky CUPRA. Formentor s více než 80 000 vozy dodanými v letošním roce je vyráběn v závodě SEAT Martorell, z něhož pochází také model Audi A1.

Nová ikona pro novou éru.

CUPRA Terramar se sportovním, emocionálním duchem je první elektrifikované SUV značky, jehož design bude v dynamicky rostoucím segmentu evropského trhu opravdu vyčnívat. Vůz s vnější délkou 4,5 metru kombinuje odvážné proporce a okouzlující designové prvky tvořící DNA značky CUPRA s dlouhou kapotou a přídí ve tvaru "žraločího nosu", které reprezentují odhodlání vítězit. Nová ikona, která bude představena v roce 2024, bude nabízena ve verzích poháněných spalovacími motory i novou generací plug-in hybridních pohonů umožňujících dojezd cca 100 kilometrů ve výhradně elektrickém režimu. Označení modelu je poctou lokalitě Terramar, Sitges (Španělsko), kde se značka před téměř pěti lety vydala na svou cestu. Model Terramar je součástí strategie elektrifikace značky do roku 2025, na níž se budou podílet také další dva elektrifikované modely - UrbanRebel a CUPRA Tavascan.

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.