DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

09.12.2022

CUPRA

  • ABT CUPRA bude od roku 2023 bojovat v mistrovství ABB FIA Formule E, které přináší elektrické závody fanouškům v nejikoničtějších městech celého světa
  • Pro značku CUPRA, která může zužitkovat své úspěchy v seriálech FIA ETCR a Extreme E, se jedná o přirozený krok, který potvrzuje, že elektrifikace a sportovní výkony se vzájemně dokonale doplňují
  • CUPRA vytvoří spolu s firmou ABT Sportsline tým s označením ABT CUPRA Formula E Team, který pro svou první sezonu podepsal smlouvu s jezdci Robinem Frijnsem (Nizozemí) a Nico Müllerem (Švýcarsko)

Martorell, 09-12-2022 - Značka CUPRA již čtyři roky přetváří svou touhou po vítězství motoristický sport. Nejprve vyvinula první 100% závodní cestovní elektromobil na světě, e-Racer, a následně slaví úspěchy v mistrovstvích, jakými jsou seriály FIA ETCR a Extreme E. CUPRA je značkou, která má závodění ve své DNA a současně se snaží uskutečňovat své velké ambice v oblasti trvale udržitelného motoristického sportu.

Značka CUPRA - která má ambici stát se zcela elektrifikovanou značkou do roku 2030 - je nyní připravena na další fázi svého vývoje a spolu s ABT vstoupí v sezoně 2023 do nejprestižnějšího seriálu závodů pro elektricky poháněné vozy, do Formule E. Pro značku CUPRA, která usiluje o transformaci světa motoristického sportu, se jedná o přirozený krok, jenž potvrzuje, že elektrifikace a sportovní výkony se vzájemně dokonale potvrzují.

ABB FIA Formule E - celosvětově první mistrovství světa FIA pro elektromobily a jediný sport, který je od svého založení certifikován s nulovou emisní bilancí - a značka CUPRA sdílejí stejnou DNA a oslovují rozmanité publikum se společným postojem. Je to skupina tvořená fanoušky vyspělé techniky a inovací, v níž fyzický svět splývá s tím digitálním. Formule E je stejně jako CUPRA přítomna v metaversu s oficiální blockchainovou závodní hrou a obě značky oslovují jednotlivce, kteří oceňují trvalou udržitelnost a mají vášeň pro závody a sportovní výkony.

"Závodění tvoří základ DNA značky CUPRA - a ve společnosti CUPRA toužíme po vítězství," řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva společnosti CUPRA.

"Nastal správný čas pro další velký skok vpřed. Vstupujeme proto do nejvyšší kategorie světového elektrického motoristického sportu. Nemohu se již dočkat, až uvidím tým ABT CUPRA Formule E bojovat v srdci nejikoničtějších globálních velkoměst. Vstup do Formule E, jedinečné platformy pro motoristický sport, umocňuje naši ambici stát se opravdu globálně významnou značkou s cílem inspirovat svět z Barcelony."

Pro sezonu 2023 podepsali smlouvu jezdci Robin Frijns (Nizozemí) a Nico Müller (Švýcarsko). Účast týmu ABT CUPRA Formule E v "královské třídě" všech elektromobilových závodních platforem bude mít obrovský vliv na značku díky technickým inovacím, které lze ve Formuli E globálně prezentovat. ABT a CUPRA upevní svůj vztah jako hlavní partneři v týmu. Technologii pohonu dodá Mahindra Racing.

CUPRA je již partnerem společnosti ABT v Extreme E. Obě značky jsou průkopníky elektrických závodů. ABT dosáhl velkých úspěchů se svým vlastním týmem ve Formuli E a CUPRA začala svou cestu do elektrického motoristického sportu vývojem prvního cestovního elektromobilu na světě, který dostal označení e-Racer. Jejich pokračující partnerství je důkazem sdílené vize značek CUPRA a ABT směřující k přeměně světa motoristického světa prostřednictvím elektrifikace.

CUPRA vstoupila se závodním vozem e-Racer do mistrovství FIA ETCR World Cup - prvního mistrovství na světě pro závodní cestovní elektromobily - v němž tým získal v sezonách 2021 a 2022 oba mistrovské tituly v hodnoceních jezdců i konstruktérů. V roce 2022 obsadili jezdci týmu CUPRA EKS první tři místa v konečném pořadí. Závodní vůz CUPRA e-Racer byl zdaleka nejrychlejším a nejspolehlivějším elektromobilem ve startovním poli druhým rokem v řadě.

Účast v Extreme E - globálním seriálu terénních závodů pro elektrická SUV, který upozorňuje na přírodní regiony ohrožené změnou klimatu - je dalším krokem značky CUPRA na cestě k elektrifikované produktové řadě do konce tohoto desetiletí. Značka CUPRA navíc sdílí přesvědčení organizátorů těchto závodů o důležitosti upozorňování na problémy, které způsobuje klimatická změna.

V roce 2018 bylo ambicí značky CUPRA přeměnit svět motoristického sportu. Značka CUPRA díky několika přesvědčeným lidem s velkými sny i nadále posouvá hranice sportovních výkonů na závodních tratích a prosazuje nové formáty motoristického sportu, čímž vyvolává nové emoce a vytváří nové zážitky.

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.