DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

12.12.2022

CUPRA UrbanRebel Racing Concept

  • CUPRA pokračuje ve své cestě do světa her uvedením závodního vozu CUPRA UrbanRebel Racing Concept do hry Forza Horizon 5
  • Virtuální závodní jezdci mohou nyní vyrazit do širého světa této hry za volantem závodního vozu CUPRA UrbanRebel Racing Concept

Praha, 12-12-2022 - Hráči hry Forza Horizon 5, nabízené společnostmi Xbox Game Studios a Playground Games, mohou nyní převzít kontrolu nad nejnovějším koncepčním vozem značky CUPRA, který rozšíří dostupný vozový park. CUPRA směřuje k hráčům výzvu, aby usedli za volant koncepčního závodního elektromobilu s duchem opravdového rebela. Sériově vyráběná verze pro běžný silniční provoz se v reálném světě objeví v roce 2025, ale fanoušci hry Forza Horizon mohou vůz CUPRA UrbanRebel Racing Concept zažít dřív než všichni ostatní ve hře Forza Horizon 5.

Koncepční závodní vůz, navržený, vyvinutý a vyrobený v Barceloně, kombinuje elektrifikaci, trvalou udržitelnost a sportovní výkony. Jeho virtuální estetické pojetí vytváří designový styl pro budoucí generaci elektromobilů. CUPRA se při jeho návrhu nechala inspirovat světem her, a nyní se tento závodní vůz stal realitou v jedné z nejikoničtějších videoher.

Barevný design vozu CUPRA UrbanRebel Racing Concept se přizpůsobuje a mění v závislosti na dopadu světla na povrch karoserie. Velký spoiler s integrovanými světly odpovídá závodním vozům z virtuálního světa. Hráči se mohou ponořit do vzrušujícího otevřeného světa hry Forza Horizon 5 a poměřovat v něm s ostatními své síly a dovednosti ve stovkách atraktivních výzev, vést dechberoucí expedice a potkávat se s novými postavami na misích Horizon Story.

"CUPRA UrbanRebel Racing Concept je závodním vozem převedeným z reálného světa do světa her. Tento vůz dokonale zapadá do hry Forza Horizon 5 a poskytuje fanouškům příležitost usednout za volant tohoto vozu dřív než kdokoli jiný!" řekl Antonino Labate, ředitel značky CUPRA odpovědný za globální strategii, obchodní rozvoj a provozní činnosti.

CUPRA UrbanRebel Racing Concept má sportovní výkony ve svých genech a poskytuje trvalý výkon 250 kW (340 k), krátkodobě až 320 kW (435 k). Vůz dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h za pouhých 3,2 sekundy.

Koncepční závodní vůz CUPRA dokonale ladí s hrou Forza Horizon 5, v níž již mohou hráči tento nekonvenční automobil řídit, zajet s ním nejrychlejší kolo na závodním okruhu Arch of Mulegé v rámci seriálu Forza EV Rivals, nebo jej pořádně prověřit ve speciální soutěži Seasonal PR Stunts. A dojet do cíle v elektrickém stylu jako opravdový rebel. Forza Horizon 5 se odehrává v Mexiku, které je pro značku CUPRA hlavním mimoevropským trhem. Značka CUPRA v Mexiku mimo jiné otevřela svůj první showroom CUPRA City Garage.

Závodní vůz CUPRA UrbanRebel Racing Concept bude dostupný pro všechny hráče hry Forza Horizon 5 v rámci série Horizon Holidays. Hráči si mohou vůz bezplatně aktivovat v záložce "Gifts" v sekci "Message Centre" až do 5. ledna 2023.

Bude to druhý vůz CUPRA v této hře. Závodní franšíza Forza je oficiálním herním partnerem závodního seriálu Extreme E a v rámci tohoto partnerství se do této hry dostal letos v létě elektromobil CUPRA Tavascan XE.

Forza Horizon 5 je k dispozici na zařízeních Xbox Series XJS, Xbox One a osobních počítačích s operačním systémem Windows a platformou Steam v rámci předplatného Xbox Game Pass, resp. na konzolích, osobních počítačích nebo v cloudové službě Xbox Cloud Gaming (beta) v rámci předplatného Xbox Game Pass Ultimate.

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.