DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
Od 1 259 900
CUPRA
Formentor
Od 889 900
CUPRA
Leon
Od 809 900
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 829 900
CUPRA
Ateca
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

19.12.2022

CUPRA podporuje padel

  • V následujících letech značka CUPRA podpoří seriál turnajů Czech Padel Tour
  • České zastoupení značky CUPRA navázalo na své kolegy ze zahraničí, kteří padel podporují už řadu let
  • Padel je mladý sport, který ale rychle získává celosvětově na oblibě
  • Značka CUPRA představila padelovou raketu vyvinutou ve spolupráci se sportovní značkou Wilson pro hráče globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour

Praha, 19-12-2022 - Značka CUPRA potvrdila své sportovní DNA a definitivně spojila své síly s Českou padelovou federací jako jejím hlavním partnerem. Už v roce 2021 se české zastoupení značky CUPRA stalo reklamním partnerem českého reprezentačního týmu mužů a týmu žen na mistrovství Evropy v padelu ve španělském Bilbau. Zde národní tým mužů dosáhl vynikajícího úspěchu, když skončil na sedmém místě, což je nejlepší výsledek v historii českého padelu.

Nyní se CUPRA stává generálním partnerem seriálu oficiálních soutěžních padelových turnajů CUPRA CZECH PADEL TOUR, na jejímž konci čeká nejlepší české padelisty MASTERS, neboli mistrovství České republiky.

Kromě toho značka CUPRA během příštího roku podpoří open air akci Padel je pro všechny, která má v rámci evropského projektu Padel4All za cíl tento unikátní sport ukázat široké veřejnosti. Několikadenní mezinárodní akce proběhne v historické části Prahy a představí se na ní i reprezentanti Česka, Německa, Polska a Maďarska. Vedle možnosti každého příchozího vyzkoušet si tuto jedinečnou hru chystá Česká padelová federace také program pro základní a střední školy, turnaj osobností z řad sportovců a umělců, a řadu doprovodných aktivit.

"Jsem rád, že jsme mohli značku CUPRA spojit i v České republice s tak zajímavým sportem, jako je padel. Jde o mladý sport, který má před sebou velkou budoucnost, stejně jako CUPRA. Jsme velmi šťastní, že můžeme přispět k podpoře zdravého životního stylu a pohybu," řekl Aleš Novák, ředitel značek SEAT a CUPRA pro Českou republiku.

Předseda České padelové federace Milan Prokš k novému partnerství dodává: "Velmi si vážíme podpory tak silného partnera, jakým je značka CUPRA. Tato spolupráce nám umožní padel v Česku akcelerovat stejně dynamicky, jako to dělá CUPRA na českém automobilovém trhu."

Značka CUPRA je s padelem spojena ale i v jiných zemích. Antonino Labate, ředitel strategie, obchodního rozvoje a provozních činností značky CUPRA, před časem představil padelovou raketu vyvinutou ve spolupráci se sportovní značkou Wilson pro hráče globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a ambasadora značky CUPRA Fernanda Belasteguína. Firma chce touto raketou, s níž bude Argentinec hrát na některých turnajích profesionálního okruhu, ukázat své úsilí o propagaci padelu, který je v současnosti nejrychleji rostoucím sportem na světě. Ne nadarmo se proto padelu přezdívá sport 21. století.

Oč v samotném padelu jde? Jde o raketový sport, v němž se vyskytují některé herní situace a prvky známé z tenisu a squashe, ale osobité údery, speciální rakety, a především unikátní kurt z něj dělají zcela originální sport. Hrací plocha, která je ohraničena zčásti sklem a zčásti pletivem, je uprostřed rozdělená sítí v celé šířce kurtu.  Hraje se výhradně ve dvojicích, tedy jako čtyřhra, s míči podobným tenisovým.

Padelové rakety mají otvory pro snížení odporu vzduchu a stejně, jako v případě vozů CUPRA, jsou vyrobeny částečně z karbonu, čímž se sníží jejich hmotnost. Padel je sport pro všechny věkové kategorie, od děti přes dospělé až po starší generaci. Hrají ho muži i ženy a jeho velkou výhodou je, že je vhodný pro všechny typy hráčů - od rekreačních po ty, kteří mají závodní profesionální ambice. Raketa je součástí padelové kolekce dostupné v butiku u všech dealerů CUPRA.

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.