DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

02.03.2023

Nový člen nejvyššího managementu značky CUPRA

  • Schuwirth bude mít na starosti každodenní provozní činnosti značky CUPRA
  • Schuwirth má díky více než 20letým zkušenostem v automobilovém průmyslu rozsáhlé znalosti v oblastech prodeje, marketingu a digitální strategie
  • Nový manažer, jehož přímým nadřízeným bude Wayne Griffiths, posílí tým nejvyššího vedení značky CUPRA na její cestě k urychlené elektrifikaci

Praha, 02-03-2023 - Sven Schuwirth byl jmenován novým členem představenstva odpovědným za provozní činnosti značky CUPRA (COO). Jeho přímým nadřízeným bude předseda představenstva značky CUPRA (CEO) Wayne Griffiths. Schuwirth převzal svou novou funkci 1. března a nahradil v ní Antonina Labateho, který na vlastní žádost společnost opustil.

Schuwirth nastoupil do společnosti SEAT S.A. v červnu 2021 jako vedoucí digitálního obchodu a korporátní a produktové strategie. V uplynulých 20 měsících sehrál zásadní roli ve vývoji produktové strategie značky CUPRA a v její expanzi na nové trhy včetně Austrálie.

"Sven Schuwirth je velmi nadaným řídicím pracovníkem se skvělou vizí budoucích automobilových trendů. Nikdy se nebojí posouvat hranice, a pod jeho vedením odstartujeme novou éru," řekl předseda představenstva značky CUPRA Wayne Griffiths. "Rád bych poděkoval Antoninovi Labatemu, jednomu z prvních opravdových zastánců značky CUPRA, za jeho podíl na tom, že se tato značka proměnila v realitu za pouhých 5 let. Do budoucna mu přeji všechno nejlepší," dodal Griffiths.

Schuwirth sbírá již více než 20 let cenné profesní zkušenosti v automobilovém průmyslu, především v oblastech prodeje, marketingu a digitální strategie. Většinu své kariéry strávil v koncernu Volkswagen.

Schuwirth po dokončení studií podnikového řízení a strojírenství na Technické univerzitě Berlín a Kalifornské univerzitě nastoupil v roce 1999 do společnosti AUDI AG. V roce 2004 byl jmenován vedoucím rozvoje značky a korporátní identity. Na pozici vedoucího strategie značky nesl od roku 2008 odpovědnost za strategii v oblastech produktu, portfolia a komunikace.

V letech 2009 až 2016 byl Schuwirth vedoucím rozvoje značky a digitalizace. V roce 2019 se po roce ve společnosti BMW AG vrátil zpět do společnosti AUDI AG, kde převzal odpovědnost za nově založenou divizi "Značka Audi, digitální obchod a zákaznické zkušenosti".

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.