DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

21.04.2023

Exponenciální impulz

  • Světová premiéra modelu CUPRA Tavascan v průběhu víkendového podniku Formule E v Berlíně: První zcela elektrické SUV kupé CUPRA a splněný sen značky 
  • Od roku 2017 bylo prodáno více než 300 000 vozů, v rekordním prvním čtvrtletí 2023 padla hranice 46 500 vozů 
  • CUPRA odhaluje DarkRebel, zcela virtuální sportovní vůz s nefiltrovanou DNA značky CUPRA
  • CUPRA oficiálně otvírá Metahype a vyzývá ke spolupráci na studii CUPRA DarkRebel, kterou si může Kmen CUPRA nakonfigurovat podle svých představ
  • Jedinečný závodní koncept CUPRA Exponential Experience se závodní studií CUPRA UrbanRebel Racing Concept je nyní realitou

 

Praha, 21-04-2023 - CUPRA představila na akci Exponential Impulse v Berlíně, která se uskutečnila před závodním víkendem Formule E, další fázi své evoluce. Značka, která v letošním roce oslavila páté výročí, předvedla ve světové premiéře své první zcela elektrické SUV kupé, CUPRA Tavascan, které bude uvedeno na trh v roce 2024.

CUPRA také odhalila virtuální sportovní vůz CUPRA DarkRebel navržený pro budoucí velkoměsta. Automobil, který již není omezován fyzickými limity, si mohou nakonfigurovat příslušníci Kmene CUPRA.

CUPRA kromě toho oficiálně otevřela Metahype, zážitkový prostor značky v metaversu.

A nakonec značka uvedla Exponential Experience - jedinečný zážitek za volantem studie CUPRA UrbanRebel Racing Concept, v němž se prolínají fyzické a digitální světy.

"Dnešní den je výsledkem touhy značky CUPRA přeměňovat sny v realitu," řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA. "CUPRA je stále mladou značkou. Navzdory tomu jsme v průběhu pouhých pěti let překonávali jeden rekord za druhým v pozoruhodném tempu, a to díky našemu nadšení a odhodlání. CUPRA od svého uvedení prodala více než 300 000 vozů a je nejrychleji rostoucí značkou v Evropě. S více než 46 500 vozy dosáhla značka CUPRA rekordního prodeje i v prvním čtvrtletí 2023, čímž posílila ziskovost společnosti SEAT."

Světová premiéra modelu CUPRA Tavascan

Hlavní událostí akce Exponential Event byla světová premiéra modelu CUPRA Tavascan, prvního zcela elektrického SUV kupé značky a jejího druhého zcela elektrického modelu po elektromobilu CUPRA Born. Tavascan ztělesňuje elektrifikovanou vizi značky CUPRA a současně zůstává věrný koncepčnímu vozu z roku 2019. Tavascan není reakcí na změnu, ale je vozem, který ji vytváří.

"Když jsme představili studii Tavascan na IAA 2019 ve Frankfurtu, byl to náš vůz snů - manifestem všeho, čím se měla CUPRA podle našich představ stát," řekl Wayne Griffiths. "Od té doby stále věříme, že naše sny můžeme vytvořit. A dnes se ten sen stává skutečností."

CUPRA Tavascan je impulzem pro nový, ohromující designový styl. Vnější design má díky němu atletické a sportovní proporce. Na přídi jsou okamžitě rozpoznatelné charakteristické "oči" tvořené třemi trojúhelníkovými prvky ve světlometech Matrix LED. Interiér je architektonickým dílem díky charakteristické centrální páteři ve spojení s úzkými výdechy ventilační soustavy, které jsou téměř neviditelné.

Jako emocionální a řidičsky orientované SUV je CUPRA Tavascan vybavena technologií dynamického podvozku DCC Sport, sportovním odpružením a progresivním řízením. Tyto atributy doplněné o sportovní pneumatiky na 21" kovaných kolech z lehké slitiny zajišťují jedinečné zážitky ze sportovní jízdy.

První zcela elektrické SUV kupé značky, zkonstruované na základě platformy MEB koncernu Volkswagen, bude nabízeno ve dvou výkonových verzích: 210 kW (286 k) a 250 kW (340 k). Výkonnější verze disponuje pohonem všech kol se dvěma elektromotory, který nabízí sportovní výkony s maximální trakcí. Z klidu dokáže CUPRA Tavascan VZ dosáhnout rychlosti 50 km/h za pouhých 2,4 sekundy (zrychlení z 0 na 100 km/h trvá pouhých 5,6 sekundy).

Tato verze také poskytuje dostatečnou kapacitu pro dojezd cca 550 km díky sadě akumulátorů o využitelné kapacitě 77 kWh. CUPRA Tavascan umožňuje doplnit dostatek elektrické energie k prodloužení dojezdu o 100 km za pouhých 7 minut. A pokud poklesne stav nabití na pouhých 10 %, lze sadu akumulátorů nabít na 80 % za necelou půlhodinu při použití nabíjecí přípojky s výkonem minimálně 135 kW.

CUPRA Tavascan je vybavena informačním a zábavním systémem s 15" displejem - dosud největším v modelu značky CUPRA - s nově navrženým a vyvinutým uživatelským rozhraním. CUPRA Tavascan nabízí také jako první model vysoce kvalitní audiosystém s 12 reproduktory vyvinutý ve spolupráci s výrobcem prémiové audio techniky Sennheiser.

Model CUPRA Tavascan, navržený a vyvinutý v Barceloně, bude vyráběn v Číně, v továrně An-chuej koncernu Volkswagen, která je nejmodernějším inovačním centrem pro elektromobilitu. Tavascan bude uveden na trh v roce 2024 s prodejním cílem více než 70 000 vozů ročně

Virtuální sportovní vůz CUPRA DarkRebel

Akce Exponential Impulse byla zvolena také jako platforma pro odhalení studie CUPRA DarkRebel, zcela virtuálního sportovního vozu s nefiltrovanou DNA značky CUPRA.

CUPRA DarkRebel maximálně, bez jakýchkoli hranic, vyjadřuje DNA značky CUPRA. Nejedná se o predikci, ale o provokaci, která ukazuje, že design je dialog, nikoli proces. Je to dokonalá interpretace vize značky CUPRA.

Studii CUPRA DarkRebel definují ostré linie a atletické proporce sportovního vozu v kombinaci s prostorovým uspořádáním karosářské verze "shooting brake".

CUPRA překonává se studií CUPRA DarkRebel omezení daná hmotou a rozšiřuje design do nehmotné sféry. Výsledkem jsou ještě intenzivnější zážitky. Potenciál virtuálního světa zvyšuje kreativitu, podporuje fantazii a zesiluje smyslové vnímání.

CUPRA proto vytvořila Hyper Configurator, v němž mohou příslušníci Kmene CUPRA popustit uzdu své tvořivosti, aniž by byli omezováni limity fyzické uskutečnitelnosti v hmotném světě.

Hyper Configurator značky CUPRA umožňuje členům Kmene CUPRA vytvářet své vlastní, osobité verze nové studie, a ovlivnit tak finální design fyzického modelu, který bude představen v blízké budoucnosti.

"Vytvořili jsme zcela nový způsob spolupráce a vývoje budoucnosti našich sportovních vozů," řekl Jorge Diez, šéfdesignér značky CUPRA. "Zveme všechny lidi, aby si vytvořili svou vlastní verzi vozu CUPRA DarkRebel, a ovlivnili tak jeho finální design. Je to ryzí styl značky CUPRA, naprosté zpochybnění zavedených norem."

Vůz CUPRA DarkRebel si lze nakonfigurovat na ostrově Metahype, v prostoru značky CUPRA v metaversu, nebo na www.cupraofficial.com.

Metahype

Akce Exponential Impulse byla také svědkem oficiální premiéry neustále rozšiřovaného virtuálního ostrova CUPRA Metahype, na němž se značky, tvůrci a komunity mohou společensky stýkat, spolupracovat, tvořit a prožívat emoce.

Loňské oznámení o přípravách prostoru Metahype vyvolalo velká očekávání. CUPRA nyní v Berlíně odhalila pět jedinečných prostorů, které tvoří městskou čtvrť CUPRA Metahype District a související zážitky:

1.                   CUPRA Plaza: místo, kde se mohou příslušníci Kmene CUPRA setkávat a vést společenský život

2.                   CUPRA Racing: na tomto místě lze prožívat závodní DNA značky prostřednictvím dvou různých závodních her, které prověří řidičské dovednosti uživatelů

3.                   CUPRA Metahype City Garage: prostor pro objevování a prozkoumávání modelů CUPRA, schůzky se specialisty CUPRA Master a získávání prvních zkušeností s novým modelem CUPRA Tavascan

4.                  CUPRA Hub: tento prostor prezentuje značku CUPRA za hranicemi automobilového světa - uživatelé mohou navštívit obchod CUPRA Collection Boutique nebo se zúčastnit tanečních soutěží organizovaných festivalem Primavera Sound

5.                   CUPRA Next: zde mohou uživatelé ovlivnit budoucí design studie CUPRA DarkRebel

Metahype je založen na spolupráci, a proto patří Primavera Sound mezi první značky, které vstupují do tohoto prostoru od samého začátku. Další partneři budou brzy následovat. Primavera Sound nabídne na této platformě nepřetržitý proud příspěvků z hudebního světa a DJ akademii ve formě hry, která dodá tvořivý impulz nové generaci milovníků hudby.

Metahype bude přístupný prostřednictvím osobních počítačů na adrese Metahype.com a brzy bude k dispozici také pro chytré telefony. Zaregistrujte se a začněte objevovat ostrov Metahype na: www.metahype.com

Exponential Experience

CUPRA představila rovněž jedinečný závodní koncept Exponential Experience, který propojuje virtuální a fyzické světy. Jedná se o první elektrické závodní zážitky, jež přesahují limity fyzického světa, a to díky kombinaci brýlí s virtuální realitou a koncepčního závodního vozu CUPRA UrbanRebel Racing Concept.  

"CUPRA Exponential Experience vdechuje život něčemu, co nepatří mezi typické zážitky většiny řidičů: neuvěřitelnému pocitu z řízení závodního elektromobilu. Jedinečný závodní koncept spojuje virtuální a fyzické světy. Každý tak může prožívat závodění odlišným způsobem," řekl Xavi Serra, vedoucí závodního oddělení CUPRA Racing.

Ambasador závodního oddělení CUPRA Racing Adrien Tambay vysvětloval nový zážitkový koncept na pódiu, zatímco Jordi Gené nastoupil do závodního koncepčního vozu CUPRA UrbanRebel Racing Concept, který poskytuje nejvyšší výkon až 320 kW, aby s nasazenými brýlemi pro smíšenou realitu o vysokém rozlišení předvedl zážitek z jízdy na cestě z Barcelony do Berlína v dynamickém virtuálním herním světě.

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.