DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

11.05.2023

CUPRA

  • Model CUPRA Raval, prezentovaný dosud jako CUPRA UrbanRebel, bude vyráběn v Martorellu od roku 2025 
  • Společnost SEAT S.A. oznámila nejlepší první čtvrtletí ve své historii s provozním ziskem 144 milionů eur díky impulzu CUPRA
  • CUPRA Raval je pozvánkou pro novou generaci, která hledá něco odlišného: městský, rebelský a 100% elektromobil
  • CUPRA na autosalonu Automobile Barcelona poprvé představila veřejnosti model CUPRA Tavascan a digitální studii CUPRA DarkRebel

 

Praha, 11-05-2023 - Značky CUPRA a SEAT se znovu vracejí na autosalon Automobile Barcelona, na němž prezentují své nejnovější inovace a silné zaměření společnosti na vývoj elektromobilů a Barcelonu.

Wayne Griffiths, předseda představenstva značek SEAT a CUPRA, v první den autosalonu potvrdil název budoucího městského elektromobilu značky: CUPRA Raval. Toto označení bylo zvoleno na počest městské čtvrti Raval v srdci Barcelony. První indicie o tomto názvu přinesla již abecedová kampaň zpěvačky ROSALÍA.

"Raval je jednou z nejpřekvapivějších částí Barcelony. A dnes jsme hrdí na to, že budoucí městský elektromobil značky CUPRA ponese jméno této čtvrti a bude reprezentovat jejího ducha. Stejně jako se nám to povedlo s modelem CUPRA Born, chceme nyní vyjádřit esenci čtvrtě Raval a i nadále inspirovat svět z Barcelony," vysvětlil Wayne Griffiths.

Značka CUPRA dnes také oznámila, že společně se svým ambasadorem a hercem Danielem Brühlem přenese esenci svého "Baru Raval" v Berlíně do budoucího showroomu CUPRA City Garage, který bude v hlavním městě Německa otevřen v dalším průběhu letošního roku.

Nejlepší první čtvrtletí v historii

Společnost SEAT S.A. oznámila název budoucího modelu CUPRA u příležitosti zveřejnění svých historicky nejlepších výsledků za první čtvrtletí. Společnost v období od ledna do března 2023 zaznamenala rekordní provozní zisk 144 milionů eur oproti 139 milionům eur z prvního čtvrtletí předchozího roku, a výnosy z prodeje 3,6 miliardy eur, což představuje 48% nárůst v porovnání s prvními třemi měsíci roku 2022. Za historicky nejlepšími výsledky stojí značka CUPRA, která je motorem růstu finančních výsledků společnosti.

CUPRA prodala od svého založení v roce 2018 již více než 300 000 vozů, a překonává tak všechna očekávání. V roce 2022 dosáhla značka výnosů z prodeje 4,4 miliardy eur, a podílela se tak na celkových výnosech z prodeje společnosti 40 %. CUPRA se tak stala jednou z nejrychleji rostoucích značek v Evropě a Španělsku. Letošní ukazatele jsou také pozitivní. V průběhu prvního čtvrtletí bylo prodáno 46 600 vozů, o 83 % více než ve stejném období roku 2022.

Automobil pro novou generaci

"CUPRA Raval není jen dalším automobilem. Je pozvánkou pro novou generaci, která očekává něco lepšího. Městský, rebelský a 100% elektromobil se svým vlastním charakterem a napojením na generaci Z. Je něčím, co vyvolává ještě více emocí," řekl Wayne Griffiths.

CUPRA vytvořila nejradikálnější interpretaci své značky v podobě městského elektromobilu inspirovaného světem motoristického sportu.

CUPRA Raval bude vyráběna v hlavním výrobním závodě společnosti SEAT S.A. v Martorellu. Společnost investuje 3 miliardy eur do transformace výrobního závodu ze spalovacích motorů na elektrifikaci. Od roku 2025 bude vyrábět elektromobily na základě platformy MEB Small koncernu Volkswagen. SEAT S.A. má na starosti projekt malých elektromobilů pro různé značky koncernu Volkswagen.

 

Více než jméno

Spojení značky CUPRA s Barcelonou a specificky s městskou částí Raval přesahuje zvyk pojmenovávat některé modely podle čtvrtí tohoto velkoměsta.

"CUPRA chce být hnací sílou změny v této městské čtvrti. Z tohoto důvodu již vedeme jednání s institucemi a organizacemi v Ravalu o podpoře kroků, které pomohou mladým lidem," dodal Griffiths.

Splněné sny

CUPRA na autosalonu Automobile Barcelona poprvé představila veřejnosti také model CUPRA Tavascan, první 100% elektrické SUV značky. Tento model měl premiéru 21. dubna v Berlíně.

"Je to splněný sen, který začal před čtyřmi lety na autosalonu IAA ve Frankfurtu a před několika dny byl konečně odhalen na naší akci Exponential Impulse. CUPRA Tavascan je novým hrdinou pro novou éru, vysněným, navrženým a vyvinutým v Barceloně," uvedl Griffiths.

Návštěvníkům autosalonu Automobile Barcelona byla představena také digitální studie CUPRA DarkRebel. "DarkRebel je dokonalou interpretací designu značky CUPRA pro budoucnost. Studií DarkRebel chceme ukázat, že elektromobily budoucnosti mohou být sexy a provokativní," řekl Jorge Diez, šéfdesignér značky CUPRA.

Více než 100 000 uživatelů si již nakonfigurovalo svůj vůz DarkRebel prostřednictvím podmanivých zážitků v Hyper Configuratoru. Jejich designy ovlivní budoucí fyzickou verzi této studie, která by mohla spatřit světlo světa již zanedlouho.

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA dosáhla v roce 2022 nového prodejního rekordu s více než 150 000 dodanými vozy. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. Každý nově uvedený model s vyzývavým a originálním designem je novým milníkem, který definuje charakter značky: CUPRA Ateca, jedinečný model ve svém segmentu; CUPRA Leon, první elektrifikovaný model díky plug-in hybridnímu pohonu; CUPRA Formentor, první model vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA a její dosud nejprodávanější model; a CUPRA Born, první 100% elektromobil značky.

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. CUPRA je jedinou automobilovou značkou, která se účastní závodních seriálů pro elektromobily EXTREME E, ETCR a Formule E. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která již dvakrát v řadě získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.